مدیرعامل دفتر شعر جوان خبر داد

توجه به شعر نوجوان از فعالیت‌های جدید دفتر شعر جوان است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵
 
 
بیوک ملکی، مدیرعامل دفتر شعر جوان با تاکید بر اهمیت آشنایی شاعران جوان با شعر از سن کودکی و نوجوانی گفت: بخشی از برنامه‌های ما در دفتر شعرجوان به شعر نوجوان اختصاص دارد.
 
مدیرعامل دفتر شعر جوان، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: از مشکلات عمده‌ای که امروزه با آن روبه‌رو هستیم، دور بودن کودکان و نوجوانان از کتاب و ادبیات است. سطح مطالعه پایین آمده است و بایستی نهادها، موسسات و مراکز مربوطه به این مسئله مهم توجه کنند.

بیوک ملکی ادامه داد: در این راستا دفتر شعر جوان، با اینکه عمده فعالیت‌هایش معطوف به حوزه جوانان است اما در دوره جدید بخشی از فعالیت‌هایش را هم به حوزه شعر کودک و نوجوان اختصاص داده است و بر این اساس شنبه‌های هر هفته نشستی با شاعران حوزه کودک و نوجوان و با مدیریت آقای رحماندوست برگزار می‌شود و دوستانی مانند اکرم کشایی، انسیه موسویان، مریم زندی، بابک نیک‌طلب، فاطمه سالاروند، سعیده موسوی‌زاده، طیبه شامانی، افسون امینی و... در این جلسه شرکت می‌کنند.

به گفته این شاعر نوجوان، می‌بایست کسانی را که ذوق شعر و شاعری دارند، از همان ابتدا به مسیر درستی هدایت کرد تا راه اصلی خود را پیدا کنند و طبیعی است که اگر زمینه مناسب فراهم باشد کسانی که ذوق شاعری دارند در بستر مهمی رشد می‌کنند و کمترین فایده‌اش هم این است که دست کم با شعر خوب و درست آشنا می‌شوند.

بیوک ملکی در سال 1339 در قزوين متولد شد. وی بعد از انقلاب كار خود را با مطبوعات، از جلسات شعر كيهان بچه‌ها شروع كرد و در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، مركز راديو، حوزه هنري و انتشارات سروش فعالیت داشته است. «كلاغ‌پر» (مجموعه مشترك) 1362، «آفتاب و مهتاب» (مجموعه مشترك) 1364، «ستاره باران» 1366، «بر بال رنگين كمان» 1370، «پشت يك لبخند» 1371، «كوچه دريچه‌ها» 1376، «از هواي صبح» 1376 و «در پياده‌رو» 1379 از مجموعه شعرهای منتشر شده اين شاعر است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251198