افشین داورپناه خبر داد:

نمایش کتاب‌های برگزیده سال 1395 در پردیس سینمایی ملت

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
 
 
افشین داور‌پناه، معاون فرهنگی و پژوهشی موسسه خانه کتاب از نمایش 470 عنوان کتاب برگزیده در پردیس سینمایی ملت از سوی این موسسه خبر داد.
 
افشین داور‌پناه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برپایی نمایشگاه کتاب در پردیس سینمایی ملت اظهار کرد: سال گذشته در مجموع 27 جشنواره کتاب شامل جشنواره‌های ملی، استانی و بین‌المللی برگزار شده است؛ با توجه به ضرورت انتشار اخبار برگزیده‌های کتاب برای دسترسی مخاطبان به این آثار موسسه خانه کتاب در سال 96 دو فعالیت مشخص در این زمینه انجام داده است.

معاون فرهنگی و پژوهشی موسسه خانه کتاب افزود: تهیه کتابچه با هدف معرفی کتاب‌های برگزیده و شایسته تقدیر جشنواره سال قبل و انتشار این کتابچه در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌صورت رایگان در غرفه خبرگزاری کتاب ایران از ‌جمله فعالیت‌های موسسه در عرصه اطلاع‌رسانی است.  
 
داور‌پناه با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح شهر ادامه داد: برگزاری چند نمایشگاه در سطح شهر با هدف نمایش کتاب‌های برگزیده از دیگر فعالیت‌های موسسه خانه کتاب در این زمینه است. نخستین نمایشگاه همزمان با برگزاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت  در پردیس سینمایی ملت برپا شده است. مجموعه کتاب‌‌های برگزیده و شایسته تقدیر 27 جشنواره کتاب شامل 470 عنوان در سال 1395 در این نمایشگاه ارائه شده است.   ‌          
 
معاون فرهنگی و پژوهشی موسسه خانه کتاب افزود: نمایشگاه پردیس سینمایی ملت فرصت آشنایی با بهترین‌ کتاب‌های سال 95 است. مخاطبان می‌توانند برای تهیه این آثار به پایگاه اینترنتی ketab.ir مراجعه کنند.  
 
داور‌پناه افزود: مطابق هر سال کتابشناسی توصیفی کتاب‌های برگزیده جشنواره‌های کتاب ایران به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود و در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در خارج از کشور در معرض دید علاقه‌مندان به آثار نویسندگان ایرانی قرار می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247704