پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات آخر هفته

داودآبادی: حوادث انقلاب را «از معراج برگشتگان» و «چادر وحدت» مطالعه کنید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
حمید داود آبادی، نویسنده حوزه انقلاب و دفاع‌مقدس کتاب‌های «از معراج برگشتگان»، «چادر وحدت» و «شیعیان عرب؛ مسلمانان فراموش‌ ‌شده» را برای مطالعه آخر هفته پیشنهاد کرد.
 
حمید داود‌آبادی، نویسنده حوزه انقلاب و دفاع‌مقدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره پیشنهاد مطالعه آخر هفته اظهار کرد: کتاب‌های «از معراج برگشتگان» و «چادر وحدت» به‌عنوان دو اثر مکمل و کتاب «شیعیان عرب؛ مسلمانان فراموش‌ ‌شده» را به دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کنم.
 
وی در تشریح موضوع دو کتاب نخست افزود: حوادث پس از پیروزی انقلاب اسلامی از 1356 تا سال‌های نخست جنگ تحمیلی عراق علیه ایران یعنی سال 1360 موضوع دو کتاب «از معراج برگشتگان» و «چادر وحدت» است؛ این دو کتاب در واقع روایت خاطرات حوادث انقلاب از نگاه یک نوجوان است.
 
داود آبادی با اشاره به واکنش مخاطبان این دو کتاب گفت: برخی از مخاطبان مانند استادان دانشگاه و جامعه‌شناسان، آشنایی با برخی از اتفاقات این دوران را نخستین‌بار از طریق این کتاب اعلام کردند. نثر ساده این دو کتاب، گروه‌های سنی نوجوان و بزرگسال را جذب می‌کند.
 
وی در معرفی کتاب «شیعیان عرب؛ مسلمانان فراموش‌ ‌شده» نیز اظهار کرد: کتاب «شیعیان عرب؛ مسلمانان فراموش‌ ‌شده» نوشته مشترک رندرحیم فرانکه و گراهام ای فولر، از کارشناسان سازمان «سیا» با ترجمه خدیجه تبریزی است؛ این کتاب 15 سال پیش در آمریکا تالیف و 9 سال از ترجمه آن در ایران می‌گذرد. محتوای این کتاب در واقع دستور‌‌العمل همه رخداد‌های امروز خاورمیانه به‌ویژه عراق و سوریه با هدف نابودی شیعیان است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245131