مدیرعامل شهر کتاب در گفت‌وگو با «ایبنا» مطرح کرد

درخواست واگذاری کامل نمایشگاه کتاب تهران به تشکل‌های نشر کتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
 
 
مدیرعامل شهر کتاب با بیان این‌که بدون تردید در برپایی نمایشگاه کتاب تهران، بخش خصوصی بهتر و با حواشی کمتری می‌تواند اقدام کند، گفت: یکی از کارهای مهم این دولت، می‌تواند واگذاری کامل نمایشگاه کتاب تهران به تشکل‌های نشر کتاب باشد.
 
مهدی فیروزان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: بر اساس اصل 41 قانون اساسی، دولت باید از تصدی‌گری بخش‌های اجرایی بکاهد و آن‌ها را به بخش‌های خصوصی واگذار کند. این اتفاق در بخش صنعتی کشور دیده شد به‌گونه‌ای که مراکز تولید صنعتی به بخش خصوصی واگذار شد. در حوزه فرهنگ نیز شاهد کاهش تصدی‌گری دولت بودیم که نمونه بارز آن واگذاری برخی امور نمایشگاه کتاب تهران به تشکل‌ها و بخش خصوصی است.
 
وی با بیان این‌که بنده از مدافعان و تسهیل‌کنندگان طرح واگذاری امور نمایشگاه کتاب تهران به بخش خصوصی هستم، ادامه داد: در راستای واگذاری نمایشگاه کتاب تهران به تشکل‌های نشر و بخش خصوصی کارگروهی متشکل از 17 عضو تشکیل شده که تمام جلسات آن با حضور تشکل‌ها و با رضایت طرفین در اجرا، برگزار شده است. در دو سال گذشته بخش‌هایی از نمایشگاه کتاب تهران به تشکل‌های نشر واگذار شد که نتایج موفقی هم به دنبال داشت.
 
مدیرعامل شهر کتاب با بیان این‌که مسئولیت سیاستگذاری کلان نمایشگاه کتاب تهران و مراقبت از این نهاد بر عهده حاکمیت است، گفت: بدون تردید در برپایی نمایشگاه کتاب تهران، بخش خصوصی بهتر و با حواشی کمتری می‌تواند اقدام کند.
 
فیروزان توضیح داد: یکی از کارهای مهم این دولت، می‌تواند واگذاری کامل نمایشگاه کتاب تهران به تشکل‌های صنف نشر باشد. به این دلیل، در جلسه اخیر کارگروه، مصوب شد برخی تشکل‌های مرتبط مانند انجمن ویراستاران، انجمن مترجمان و کتاب الکترونیک به این کارگروه بپیوندند تا همه صنوفی که به نوعی با نمایشگاه کتاب تهران سر و کار دارند، در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها حضور داشته باشند.
 
وی در پایان، گفت: بدون تردید همه تشکل‌های صنف نشر دست به دست هم می‌دهند و نمایشگاه کتابی بهتر از سال‌های گذشته برگزار می‌کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244124