جشن سالگرد انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به تعویق افتاد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۷
 
 
دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان گفت: جشن هیجدهمین سالگرد تأسیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، یک هفته به تعویق افتاد.
 
دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: مراسم هجدهمین سالگرد تأسیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان که قرار بود عصر چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه در محل این نهاد مدنی برگزار شود به علت درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در این روز برگزار نخواهد شد.

عزت‌الله الوندی افزود: این مراسم در هفته آینده برگزار می‌شود و تاریخ و ساعت دقیق آن در جلسه آینده هیات مدیره که فردا برگزار خواهد شد، مشخص می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، اجرای برنامه‌های این مراسم کماکان پابرجست و ضمن برنامه‌هایی مانند اجرای موسیقی، دیدار اعضا با یکدیگر و خاطره‌گویی، پنج نویسنده از اهالی شهرهای مختلف کشور به نمایندگی از پنج اقلیم ایران به قصه‌خوانی و قرائت بخشی از آثارشان می‌پردازند، البته آنها می‌توانند قصه‌ای از افسانه‌های شهرشان را برای حضار بیان کنند.
 
انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تشکلی مردم‌نهاد و غیرانتفاعی با تابعیت ایرانی و شخصیت حقوقی مستقل است که در سال 1377 با هیئت مؤسسی مرکب از 9 نویسنده‌ حوزه‌ کودک و نوجوان تأسیس شد. پس از گذشت هجده سال، تعداد اعضای این انجمن که از فراگیرترین تشکیلات در حوزه‌ کودک و نوجوان ایران است به مرز 500 عضو رسیده. اعضای انجمن، داستان‌نویس، شاعر، مترجم، روزنامه‌نگار، منتقد و پژوهشگر هستند و در حوزه‌ کتاب، ادبیات و فرهنگ کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244121