امامی: طرح‌هایی نظیر «عیدانه کتاب» می‌تواند همزمان با نمایشگاه‌های استانی اجرا شود/ کتابفروشی اسفند شیراز 10 میلیون تومان کتاب فروخت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
 
 
مدیر کتابفروشی «کتاب اسفند» شیراز با اظهار امیدواری از اجرای مجدد طرح «عیدانه کتاب» پیشنهاد داد: اگر بتوان در مناسبت‌های مختلفی چون زمان برگزاری نمایشگاه‌های استانی این طرح را در استان‌ها به اجرا گذاشت، ضمن حمایت از کتابفروشان محلی، به گسترش فرهنگ مطالعه نیز کمک خواهد شد.
 
غلامحسین امامی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با اشاره به اجرای طرح عیدانه کتاب از روزهای ابتدایی سال جدید در فروشگاه کتاب اسفند عنوان کرد: اجرای این طرح با استقبال خوب مردم، شور و حال خاصی در کتابفروشی ما ایجاد کرد، به طوری که برای اولین بار چهره‌هایی در کتابفروشی می‌دیدم که همراه با دوستان یا خانواده خود برای خرید کتاب آمده بودند و این موضوع به تنهایی دستاورد بزرگی برای این طرح بوده است.

مدیر کتابفروشی کتاب اسفند شیراز افزود: کتابفروشی ما در منطقه‌ای قرار گرفته که مردم از رفاه نسبی برخوردارند با این حال اجرای این طرح و ارائه تخفیف 20 درصد بر کتاب‌ها، مردم را بیش از پیش به سمت کتابفروشی ما هدایت کرد و به این صورت 2 میلیون سقف اعتباری که برای ما درنظر گرفته شده بود، خیلی زود به پایان رسید.

وی با اظهار امیدواری از اجرای مجدد این طرح پیشنهاد داد: اگر بتوان در مناسبت‌های مختلفی چون زمان برگزاری نمایشگاه‌های استانی، این طرح را در این استان‌ها به اجرا گذاشت، ضمن حمایت از کتابفروشان محلی، به گسترش فرهنگ مطالعه نیز کمک خواهد شد.

امامی درباره تأثیر اجرای این طرح بر میزان فروش این فروشگاه نیز گفت: اینکه سقف 2 میلیون اعتبار ما به پایان رسیده یعنی حدود 10 میلیون تومان کتاب فروخته‌ایم، آن هم در ایام تعطیلات عید نوروز که اکثر مراکز و فروشگاه‌ها تعطیل هستند. با اینکه در رده‌بندی اعلام شده از پرفروش‌ترین استان‌های کشور، شیراز در مقام پنجم یا ششم قرار داشت، اما به جرأت می‌گویم که مردم شیراز از کتابخوان‌ترین و کتابدوست‌ترین مردمان کشور هستند.

مدیر کتابفروشی کتاب اسفند شیراز ادامه داد: برخلاف میانگین پرفروش‌ترین کتاب‌هایی که در این طرح معرفی شدند، پرفروش‌ترین آثار ما کتاب‌هایی چون «تاریخ اندیشه‌های دینی» نوشته میرچا الیاده و «چشم‌اندازهای معنوی و فلسفی اسلام ایرانی» نوشته هانری کُربن بوده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234574