نوروز و هدیه نوروزی با «طرح عیدانه کتاب»/24

​انتظامی: کتاب «دموکراسی یا دموقراضه» را عیدی می‌دهم/ «عیدانه کتاب» نیاز به فرهنگسازی دارد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است که انتخاب یک کتاب از کتاب‌های خوب، کار سختی است اما گزینه او برای انتخاب نخست، کتاب «دموکراسی یا دموقراضه» است.
 
حسین انتظامی
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)ــ معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشيدن به بازار كتاب و ترويج كتابخوانی، همزمان با آغاز سال نو تسهيلاتی را در قالب يارانه خرید كتاب از طريق كتابفروشی‌های سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.
 
در اين طرح، كتابفروشی‌هایی كه شرايط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت موسسه خانه کتاب می‌توانند كتاب‌هاي خود را که با شرايط تعيين شده در اين طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفيف به خريداران بفروشند. موسسه خانه كتاب به نمايندگی از معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفيف را به كتابفروشان پرداخت خواهد كرد. به این بهانه با حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت‌وگو کرده‌ایم و دیدگاه‌هایش را درباره این طرح و کتاب پیشنهادی‌اش برای نوروز جویا شده‌ایم.

حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اصل این ایده خیلی خوب است اما باید صبر کرد و دید که مردم چطور از آن استقبال می‌کنند. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که این‌گونه فعالیت‌ها نیاز به زمان و فرهنگ‌سازی دارد و نباید انتظار داشته باشیم که در سال اول و دوم به شکل خیلی وسیع اجرا شود و مردم به خوبی از آن استقبال کنند.

وی ادامه داد: چند وقت پیش نهضتی راه‌اندازی شده بود و افراد جامعه را تشویق می‌کردند تا به جای سررسید به هم کتاب عیدی دهند که این طرح نیز بسیار خوب بود چراکه هدیه دادن کتاب خیلی فرهنگی‌تر از هدیه دادن سررسید و تقویم است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پایان کتاب «دموکراسی یا دموقراضه» را برای عیدانه کتاب پیشنهاد کرد و گفت: انتخاب یک کتاب از بین بی‌نهایت کتاب خوبی که در سال‌های گذشته تولید و روانه بازار شده، کار سختی است اما به نظرم کتاب سیدمهدی شجاعی با عنوان «دموکراسی یا دموقراضه» کتاب بسیار خوب و مناسبی و برای عیدی دادن است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234341