نوروز و هدیه نوروزی با «طرح عیدانه کتاب»/8

میرباقری: کتاب بهترین کالا برای عیدی دادن است/ «عیدانه کتاب» مشوقی برای فعالان و علاقه‌مندان کتاب

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰
 
 
علی میرباقری، مدیر فروشگاه کتابسرای تندیس، با بیان اینکه کتاب بهترین هدیه برای عیدی دادن است، گفت: طرح «عیدانه کتاب» طرحی چندوجهی است که سود آن هم متوجه کتابفروشان و هم خریداران کتاب خواهد بود.
 
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)- معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به منظور رونق بخشيدن به بازار كتاب و ترويج كتابخوانی، همزمان با آغاز سال نو تسهيلاتی را در قالب يارانه خرید كتاب از طريق كتابفروشی‌های سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

در اين طرح، كتابفروشی‌هایی كه ویژگی‌های لازم را  دارا باشند، پس از ثبت‌نام در سایت موسسه خانه کتاب می‌توانند كتاب‌های خود را که با شرايط تعيين شده در اين طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفيف به خريداران بفروشند. موسسه خانه كتاب به نمايندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفيف را به كتابفروشان پرداخت خواهد كرد. درباره طرح عیدانه کتاب و در تکاپو بخشیدن به سنت کتابخوانی در بهار سراغ علی میرباقری، مدیر فروشگاه کتابسرای تندیس رفتیم.

علی‌میرباقری، درباره لزوم گسترش فرهنگ عیدی دادن کتاب عنوان کرد: ما در فروشگاه کتابسرای تندیس حدود 6 سال است که مشغول فرهنگ‌سازی هستیم و تلاش می‌کنیم با طرح‌های مختلف مراجعان را مجاب کنیم که به جای تقویم و سررسید، کتاب عیدی بدهند.

وی افزود: ارائه تخفیف به مناسبت‌های مختلف مانند روز تولد و نزدیک شدن ایام عید و همچنین چاپ پوستر و تراکت‌های تبلیغی و ترویجی، بخشی از فعالیت‌هایی بوده که برای گسترش این فرهنگ انجام داده‌ایم.

مدیر فروشگاه کتابسرای تندیس، با اشاره به برخی طرح‌های اجرا شده از سوی نهادها و دستگاه‌های متولی کتاب در گسترش فرهنگ عیدی دادن کتاب گفت: طرح «عیدانه کتاب» که با ارائه تخفیف 15 تا 20 درصدی کتاب به مراجعان و یارانه به کتابفروشی‌ها همراه شده، می‌تواند در این زمینه بسیار راهگشا باشد.

وی «عیدانه کتاب» را طرحی چندوجهی عنوان کرد و گفت: سود این طرح، هم متوجه کتابفروشان و هم متوجه خریداران کتاب خواهد بود. همزمانی اجرای این طرح با ایام نوروز، نوید آغاز سالی همراه با کتاب را به علاقه‌مندان می‌دهد.

میرباقری با اعلام شرکت و حضور فعال خود در این طرح عنوان کرد: همان‌گونه که در فاز قبلی این طرح با عنوان «کتابفروشی به وسعت ایران» شرکت کردیم، در «عیدانه کتاب» نیز حضور فعال خواهیم داشت. مثل قبل، از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی، گروه‌های تلگرامی و سایر امکانات خود برای اطلاع‌رسانی آن استفاده می‌کنیم، چراکه معتقدیم هر کتابی که به فروش می‌رسد، نهالی برای آگاهی انسان کاشته می‌شود.

وی ادامه داد: هرساله مراجعه‌کنندگان بسیاری داریم که برای تهیه کتاب به‌عنوان عیدی، مراجعه می‌کنند و از ما برای انتخاب کتاب مشورت می‌خواهند؛ ما هم معمولاً با طرح چند پرسش کلی از سن و سال، حوزه فعالیت و ذائقه مطالعاتی فرد موردنظر، مراجعه‌کننده را در انتخاب کتاب مناسب راهنمایی می‌کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 233845