شاکری: «پسران دوزخ، فرزندان قابیل» کتاب دینی سرگرم‌کننده‌ای مناسب نوروز است

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
احمد شاکری، داستان‌نویس و منتقد گفت: برای تعطیلات نوروز و در سال جدید تهیه کتاب «پسران دوزخ، فرزندان قابیل» را پیشنهاد می‌کنم.
 
احمد شاکری
احمد شاکری، داستان‌نویس و منتقد ادبی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: سال گذشته موفق شدم مجموعه‌ای از رمان‌های دینی را بخوانم که برای مخاطب عمومی ادبیات مفید هستند. این کتاب‌ها هم آموزنده بودند و هم سرگرم‌کننده. یکی از این کتاب‌ها، «پسران دوزخ، فرزندان قابیل» است.
 
این داستان‌نویس ادامه داد: توصیه می‌کنم کسانی که دنبال مرور اعتقادات خود در مورد امامت هستند (و کتاب‌هایی مثل «مناظره دکتر و پیر» نوشته مرحوم هاشمی‌نژاد که کتاب‌های اعتقادی صرف هستند، اقناعشان نمی‌کند)، کتاب «پسران دوزخ، فرزندان قابیل» نوشته مجید پورولی کلشتری را تهیه کنند. این کتاب از سوی انتشارات عمادفردا منتشر شده است.
 
وی اضافه کرد: کتاب دیگری که سال گذشته خواندم و دوست داشتم «حا سین نون» نوشته سیدعلی شجاعی است که انتشارات کتاب نیستان آن را به چاپ رسانده است. این کتاب درباره امام حسن (ع) و صلح ایشان است. به گمانم کتاب شجاعی هم مخاطب عام دارد؛ یعنی هم جوانان و هم بزرگسالان آن را می‌خوانند و لذت می‌برند. این کتاب مرور وقایع تاریخی و در نوع خود جذاب و سرگرم‌کننده است.
 
این منتقد ادبیات‌ داستانی توضیح داد: کتاب دیگری که خواندن و هدیه دادنش را توصیه می‌کنم، «فرمانروایان مه» نوشته اقدس ارطایفه است. این کتاب که توسط انتشارات تکا منتشر شده، درباره جریان‌های شبه عرفانی است که افراد را فریب می‌دهند و زندگی آن‌ها را دچار مشکل می‌کنند. این رمان بیش از 600 صفحه است. به گمانم تا به حال رمانی با این حجم و با این نثر خوب درباره حلقه‌های شبه عرفانی نوشته نشده و این جریان‌ها را نقد نکرده است. این کتاب نیز در نوع خود جالب و خواندنی است.
 
احمد شاکری داستان‌نویس و منتقد ادبی است. از میان کتاب‌های او می‌توان به «عریان در برابر باد»، «انجمن مخفی»، «نفس» و مجموعه داستان «باران نیمروز» اشاره کرد. وی تحصیلات حوزوی دارد و آثارش عموما دارای درونمایه مذهبی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کتاب «پسران دوزخ فرزندان قابیل» به لینک زیر مراجعه کنید:


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 233090