به همت موسسه انتشارات فاطمی

هفتمین دوره مسابقه جهانی ریاضیات کانگورو برگزار شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
حامد محبی، مسوول دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران، درباره برگزاری هفتمین دوره این مسابقه بین‌المللی گفت: هفتمين دوره روز و مسابقه بین­‌المللی رياضيات كانگورو با حضور 45 هزار دانش‌آموز از 29 استان برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) هفتمين دوره روز و مسابقه بین­‌المللی رياضيات كانگورو برای پايه­‌های اول دبستان تا اول دبيرستان، روز پنجشنبه 27 فروردين، در مدارس و مراکز آموزشی سراسر ایران برگزار شد.
 
حامد محبی، مسئول دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران درباره کیفیت برگزاری هفتمين دوره این مسابقه گفت: امسال بيش از 45 هزار دانش‌­آموز ایرانی از29 استان، 62 شهر و 340مدرسه و مركز آموزشی در این جشن جهانی رياضيات شركت كردند.
 
وی افزود: در این دوره از ریاضیات کانگورو دانش‌­آموزان استان­‌های بوشهر، آذربایجان غربی، کردستان و شهرهایی مانند شیراز، شهرکرد، شاهرود، خوی، نجف­‌آباد، شوش، سرخس، تربت­جام، ورامین، شهریار و همچنین مدارس ایرانی شهر دبی برای نخستین‌بار در این مسابقه بدون بازنده شركت كردند.
 
مسئول دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ادامه اظهار کرد: روز ریاضیات کانگورو، روز جشن گرفتن برای ریاضیات است. دانش‌آموزان در این روز بازی می­‌کنند، سرگرم می­‌شوند و مسئله حل می‌کنند. در حال حاضر، بیش از 6 میلیون دانش‌آموز از 65 کشور جهان به همراه معلمانشان این روز را جشن می‌گیرند و در این روز فعالیت‌های ریاضی متنوعی را برگزار می‌کنند.
 
محبی گفت: در روز ریاضیات کانگورو، علاوه‌ بر فعالیت‌های شادی‌آفرین و تفریحات ریاضی، یک مسابقه نیز برگزار می­‌شود. هدف سوالات این مسابقه، سنجش آموخته‌های ریاضی دانش‌آموزان نیست، بلکه قرار است در روز ریاضیات کانگورو دانش‌آموزان مسئله‌هایی را حل کنند که جایشان در کلاس‌های مدرسه خالی است و با حل آن‌ها از توانایی ذهن خود شادمان شوند.
 
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بيشتر در مورد اين جشنواره جهانی رياضيات می‌توانند به سايت رياضيات كانگورو در ايران به نشانیwww.mathkangaroo.ir  مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221669