حضور اسدالله شعبانی با 10 عنوان کتاب کودک در نمایشگاه

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۲
 
 
اسدالله شعبانی، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان امسال در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران با 10 عنوان کتاب به ملاقات بچه‌ها می‌رود.
 
اسدالله شعبانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: پیش بینی می‌کنم امسال 10 عنوان از کتاب‌های چاپ نخست من به بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برسد. اغلب این کتاب‌ها از سوی انتشارات مدرسه برای گروه سنی کودک و خردسال منتشر خواهد شد.
 
وی ادامه داد: ازجمله این کتاب‌ها می‌توانم به «زاغ و روباه» شامل قصه‌های کودکانه، «آدم برفی» دربردارنده قصه‌های منظوم برای کودکان دبستانی، مجموعه شعر «گزینه شعر» و «چشمه ماه» مجموعه 7 جلدی «قصه‌های عامیانه» اشاره کنم که انتشارات مدرسه آنها را منتشر خواهد کرد.
 
شعبانی گفت: علاوه بر اینها تعدادی کتاب دیگر هم زیر چاپ دارم که به زودی منتشر خواهد شد از جمله آنها می‌توانم به «نخدک تنبل» که یک مجموعه داستان برای خردسالان است و کتاب «سیمرغ» نیز که دربرگیرنده قصه‌های بازنویسی شده از متون کهن است اشاره کنم.
 
وی افزود: همچنین کتاب «قصه‌های منظوم از متون کهن» شامل داستان‌های منظوم برای نوجوانان است و به تازگی منتشر شده و در نمایشگاه امسال برای نخستین بار منتشر خواهد شد.
 
شعبانی ادامه داد: بجز این کتاب‎ها تعدادی کتاب چاپ نخست دیگر هم دارم که در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد. مانند کتاب «نوژیله شکل تیله» از سوی انتشارات دانش نگار و «چه کسی داده به گل اینهمه رنگ» از سوی انتشارات شهرتاش اشاره کنم که امسال از برگزیدگان شورای کتاب کودک بود.
 
این نویسنده و شاعر کتاب‌های کودک و نوجوان افزود: «ای میهن من ایران» نیز از جمله کتاب‌هایی است که برای چاپ به انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تحویل داده‌‌ام که احتمالا امسال در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شود.
 
اسدالله شعبانی در سال 1337 در روستای بهادربیک (بین کردستان و همدان) به دنیا آمد. از وی تاکنون کتاب‌های داستان و مجموعه شعرهایی برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است که از جمله آنها می‌توان به «شیشه‌های آسمان»، «زمین کوچک من»، «شنگول و منگول (بازنویسی منظوم)»، «برکه (منظومه برای نوجوانان)»، «هزار سال شعر فارسی (گزینه‌ی شعر کهن برای بچه‌ها، به اتفاق سیروس طاهباز، احمدرضا احمدی، جعفر ابراهیمی و غیره)» اشاره کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 221665