با ناشران علمی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

دانشگاه تهران با 2000 عنوان کتاب به نمایشگاه کتاب می‌آید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۷
 
 
مجید جهانی، مدیر واحد نشر انتشارات دانشگاه تهران از حضور این مرکز علمی با دو هزار عنوان کتاب، در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.
 
مجید جهانی، مدیر واحد نشر انتشارات دانشگاه تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره حضور دانشگاه تهران در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توضیح داد: انتشارات دانشگاه تهران با حدود دو هزار عنوان کتاب در نمایشگاه حضور خواهد داشت که 130 عنوان از این آثار چاپ نخست و دیگر آثار تجدیدچاپی و یا چاپ‌های قدیمی است.
 
وی افزود: کتاب‌های دانشگاه تهران در دو حوزه تخصصی شامل همه رشته‌های دانشگاهی و عمومی شامل آثار ادبی و علوم انسانی عرضه خواهد شد.
 
جهانی در معرفی برخی از تازه‌های نشر موسسه انتشارات دانشگاه تهران گفت: کتاب‌های «موازین بین‌المللی حقوق زنان» تدوین شهیندخت مولاوردی، «حفاظت معمارانه» نوشته آیلین ارباسلی با ترجمه مشترک دکتر پرویز حناچی، مهندس مرضیه آزاد ارمکی و مهندس یلدا شاه تیموری، «کارآفرینی بین‌الملل» تالیف مشترک دکتر مهران رضوی و سیدمهدی موسوی‌نژاد، «مباحث پیشرفته در اقتصاد آموزش؛ کارایی و اثربخشی بیرونی» به قلم دکتر ابوالقاسم نادری و «راهنمای نمونه‌برداری و آنالیز سم‌شناختی رسوبات» نوشته دکتر عبدالرضا کرباسی و دکتر آیدا بیاتی از جمله کتاب‌های جدید انتشارات دانشگاه تهران برای عرضه در این دوره از نمایشگاه است.
 
 
الکترونیکی شدن مراحل ثبت‌نام در دوره بیست و هشتم
مدیر واحد نشر انتشارات دانشگاه تهران در ادامه درباره نحوه حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: مراحل ثبت‌نام برای حضور در این دوره از نمایشگاه از سال‌های گذشته آسان‌تر بود و دلیل آن نیز الکترونیکی شدن مراحل ثبت‌نام است.
 
وی با اشاره به مشکلات جانمایی در نمایشگاه کتاب ادامه داد: مشکل ما در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همیشه مساله جانمایی و کمبود فضای لازم بوده است. به دلیل مراجعه زیاد دانشجویان و استادان و رفاه حال مراجعه‌کنندگان، همیشه با این مشکل مواجه بوده‌ایم. مسئولان برگزاری باید برای حل این معضل و بهبود وضعیت جانمایی چاره‌ای بیندیشند.  
 
تشویق دانشجویان برای خرید کتاب کاغذی
جهانی گفت: دیگر موضوع مهم در ارتباط با نمایشگاه کتاب، بُن و کارت‌های هدیه دانشجویی است که باید مبلغ آن بیشتر شود. با درنظرگرفتن افزایش قیمت کتاب‌ها، باید قدرت خرید دانشجویان نیز افزایش پیدا کند. با توجه به گسترش نشر الکترونیک و استقبال از کتاب‌های الکترونیک در بازار نشر، باید دانشجویان را برای خرید کتاب کاغذی تشویق کرد.
 
بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از 16 تا 26 اردیبهشت 94، در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) میزبان اهالی و دوستداران کتاب خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220899