تجار: ناشران پیرو قانون نمایشگاه کتاب باشند/ جلوگیری از سردرگمی بازدیدکنندگان با طبقه‌بندی موضوعی آثار

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۹
 
 
دبیر انجمن قلم ایران با بیان این‌که برپایی هر ساله نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از جمله نقاط مثبت این رویداد فرهنگی به شمار می‌‌آید، گفت: ناشران حاضر در این نمایشگاه به منظور پیشگیری از بروز تخلفاتی که اصلاً در شأن جامعه نشر نیست، باید پیرو قانون باشند.
 
تجار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: پابرجایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و برگزاری همه ساله آن، نقطه مثبت این رویداد عظیم فرهنگی است. همچنین این نمایشگاه هر سال با استقبال روزافزون مواجه می‌شود که این موضوع بیانگر اجرای راهکارهای کاربردی و ارائه برنامه‌های جذاب در نمایشگاه، به منظور تشویق مردم برای حضور در این رویداد فرهنگی است.

وی با بیان این‌که با وجود این همه استقبال از نمایشگاه کتاب تهران، شایسته است که یک مکان دائمی برای این رویداد فرهنگی در نظر گرفته شود، ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم کتاب‌های نمایشگاه کتاب تهران به منظور پیشگیری از سردرگمی بازدیدکنندگان و صرفه‌جویی در وقت آنها، به صورت موضوعی و طبقه‌بندی شده عرضه شوند.

این نویسنده و مدرس داستان‌نویسی عنوان کرد: مسئولان برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دلیل اهمیتی که این نمایشگاه در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد، باید همواره پیشنهادها و نظرات اصحاب فرهنگ و ادب درباره بهبود سطح کمی و کیفی نمایشگاه کتاب تهران، رصد کنند و کاربردی‌ترین آنها را در دستور کار خود قرار دهند.

تجار افزود: متأسفانه هر سال با وجود دقت و نظارت مسئولان، باز هم شاهد تخلفات متعددی از سوی ناشران هستیم البته ناگفته نماند که تعداد این تخلفات انگشت شمار هستند اما معتقدم ناشران باید پیرو قوانین نمایشگاه کتاب تهران باشند چرا که اصلاً تخلف در شأن جامعه نشر نیست.

وی افزود: آرزو می‌کنم که برپایی نمایشگاه کتاب تهران به صورت مستمر ادامه داشته باشد. به عنوان یک نویسنده امیدوارم معضلات حوزه نشر که در چند سال اخیر بنا به دلایلی مانند تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی به وجود آمده‌اند و باعث کاهش شمارگان کتاب‌ها  شده‌اند و عدم چاپ به موقع کتاب‌ها و عدم پرداخت به موقع حق مؤلف را موجب شده‌اند، از میان برداشته شوند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 220726