کتاب های«خانه ای با شیروانی نارنجی» و «دو و نیم» در راه بازار کتاب

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴
 
 
سید جواد راهنما، نویسنده و ویراستار کتاب‌های کودک و نوجوان از انتشار جدیدترین آثارش مانند «دو و نیم»، «خرسی که چپق می‌کشید» و «خانه‌ای با شیروانی نارنجی» برای کودکان و نوجوانان خبر داد.
 
سیدجواد راهنما در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از انتشار کتاب داستانی تازه‌ای برای کودکان خبر داد و گفت: جدیدترین کتابی که برای بچه‌ها نوشته‌ام «دو و نیم» نام دارد که بزودی از سوی نشر شباویز برای کودکان گروه سنی «ب» منتشر خواهد شد.
 
این نویسنده کودک و نوجوان ادامه داد: داستان این کتاب درباره یک گورخر است که روی بدنش فقط دو و نیم خط‌ دارد آن‌هم به صورت افقی. به همین علت کسی حاضر نمی‌شود با او دوست شود. این کتاب با بیان داستانی فانتزی و تخیلی به کودکان می‌آموزد که همه مثل هم نیستند .
 
وی تصریح کرد: علاوه بر این مشغول نوشتن یک رمان کودک با عنوان «خرسی که چپق می‌کشید» هستم که قرار است از سوی نشر هوپا منتشر شود. این رمان ماجرای پسری را بیان می‌کند که پدرش گم می‌شود و هرچه جستجو می‌کند او را نمی‌یابداما او ناامید نشده و بالاخره متوجه می‌شود که پدرش تبدیل به یک خرس شده و در یک سیرک نمایش اجرا می‌کند.
 
راهنما در ادامه به سایر کتاب‌های جدیدش اشاره کرد و گفت: همچنین مجموعه هفت جلدی با عنوان «خانه‌ای با شیروانی نارنجی» برای نوجوانان نوشته‌ام که به زودی از سوی نشر فنی ایران منتشر می‌شود. این مجموعه دربرگیرنده داستان‌هایی فانتزی است که بطور غیر مستقیم پیام‌هایی درباره مصرف بهینه انرژی برای مخاطبان بیان می‌کنند.
 
وی افزود: علاوه بر این مشغول نوشتن فیلمنامه‌ای درباره مواد مخدر با عنوان «قربانی» هستم که به صورت یک تله فیلم اجرا خواهد شد.
 
سید جواد راهنما، نویسنده و ویراستار کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال 1360 در تهران متولد شد. وی از سال 1379 فعالیتش را در زمینه روزنامه نگاری آغازکرد. راهنما نوشتن  برای کودکان را از سال 1382 آغاز کرد و نخستین اثرش «ممش جان من را نخور» از سوی نشر شباویز منتشر شد. از دیگر آثار وی می‌توان به «اینجا جنگله»، «دنیای دایلی»، «روز گمشده‌ها»، «گوش گلدونی»، «نقاشی‌های سفید»، «بابای من» و «موش‌های من و بابام» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 218812