گفت‌وگو با برگزیده هفتمین دوره جایزه جلال آل احمد

مزینانی: جایزه جلال به آفرینش خلاق اهمیت می‌دهد و به خط‌کشی‌های ناروا توجه ندارد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
 
 
محمد کاظم مزینانی، نویسنده «آه با شین» درباره جایزه جلال آل احمد گفت: خوشبختانه این جایزه توانسته جریان تاثیرگذاری در فضای ادبی جامعه ایجاد کند. هفتمین دوره جایزه جلال نشان داد که این جایزه به آفرینش‌های خلاق اهمیت می‌دهد.
 
 مزینانی ‌که دیروز در هفتمین جایزه جلال آل احمد با کتاب «آه با شین» برگزیده شناخته شد درباره این جایزه به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: به نظرم هفتمین دوره این جایزه که به لحاظ سبک اجرا، تنوع داورها و کتاب‌های برگزیده، به شکلی متفاوت از دوره‌های قبل برگزار شد اثربخشی بیشتری در جامعه خواهد داشت.

وی افزود: انتخاب دو برگزیده در بخش رمان نشان داد که این جایزه به خط کشی‌ها و مرزبندی‌های غلطی که برخی به اشتباه در میان نویسندگان ایجاد کرده‌اند توجهی ندارد و در گزینش آثار صرفاً به نگاه‌های عمیق و آفرینش‌های خلاقه اهمیت می‌دهد.
 
این نویسنده درباره کیفت داستان‌های ایرانی منتشر شده در سال‌های اخیر و چشم انداز داستان نویسی کشورمان گفت: داستان‌نویسان جوان به گمانم بر خلاف نسل گذشته که با تکتیک  چندان آشنا نبودند و بیشتر به صورت ذوقی دست به نگارش می‌زدند، ساختارها را به خوبی می‌شناسد.  

این داستان‌نویس یادآور شد: نویسندگان جوان در سال‌های اخیر آثار ارزشمندی را  نوشته‌اند. دیگر وقت آن رسیده که داستان‌های ایرانی به بیرون از مرزها راه یابد، چرا که معتقدم رمان ایرانی حرف‌های بسیاری را برای جامعه غربی دارد.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 211832