شمارش معکوس برای آخرین هری پاتر

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۸۶ ساعت ۱۳:۱۱
 
 
در حالي كه تنها سه روز به انتشار هفتمين و آخرين مجموعه هري پاتر در جهان باقي مانده است ،علاقه مندان به اين مجموعه منتظرند تا دو شخصيت اصلي پاتر در آخرين كتاب كشته شوند.،شمارش معکوس برای آمدن هری پاتر هفتم آغاز شده است و میلیون‌ها خواننده و هری پاتریست در سراسر جهان لحظه شماری می‌کنند تا با آمدن هفتمین هری پاتر سرنوشت جادوگر جوان مشخص شود.
شمارش معکوس برای آخرین هری پاتر
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)،نيمه‌شب 21 جولاي 2007 (30 تير)"هري پاتر و قديسان مرگبار" توسط انتشارات بلومز بري (blommsbury )انگلستان منتشر مي‌شود تا همچون 6 مجموعه دیگر هری پاتر بازار فروش کتاب در جهان را تصاحب کند.
هفتمين و آخرين كتاب هري‌پاتر تنها 10 روز پس از اكران فيلم پنجم این مجموعه با عنوان "هري‌پاتر و محفل ققنوس" توسط کمپانی وارنركه كليه حقوق كتاب‌هاي هري‌پاتر را در اختيار دارد به بازار می آید.
مسئولان وارنر اعلام كرده‌اند كه انتظار ندارند تا چاپ اين كتاب به فروش فيلمشان در نقاط مختلف جهان لطمه بزند بلکه آن را عاملي براي تبليغ فيلمشان مي‌دانند.
شايد دقيقا 10 روز پس از اكران این فیلم هری پاتر دوستان درخواهند يافت چه بر سر پسر جادوگر و ساير دانش‌آموزان ماجراجوي هاگوارتز خواهد آمد.
در حالی هری پاتر و قدیسان مرگبار نفس های میلیون ها نفر از هوادارانش را در سینه حبس کرده است که جي كي رولينگ هنگام اعلام نام هفتمین هری پاتر در وبسایتش سرنوشت قهرمانان كتابهايش را براي ميليون‌ها علاقه‌مند افشا کرد و گفت که دو تن از شخصیت های پاتر در آخر می میرند و شاید یکی از این دو خود پاتر باشد.
رولينگ اعلام کرده بود برخي خوانندگان هری پاتر هفتم، طرح داستان پاياني هري پاتر را دوست خواهند داشت و عده‌اي ديگر نيز از آن متنفر خواهند شد.
در حالی که تنها چند روز به انتشار هری پاتر و قدیسان مرگبار باقی مانده رولیننگ گفته است ماهيت طرح داستان كتاب هفتم، احساسات فراواني را برمي‌انگيزد.

به گزارش آسوشیتدپرس ,بلومبزبری، ناشر کتاب‌های هری پاتر در انگلیس، نیز اعلام کرد این کتاب را در چند شکل به صورت چاپ گالینگور برای کودکان، چاپ گالینگور برای بزرگسالان، یک چاپ مخصوص برای هدیه‌دادن و یک کتاب صوتی در همان روز منتشر خواهد کرد.قیمت هفتمین هری پاتر در انگلستان 18 پوند است.
شرکت کتاب‌های کودکان اسکولاستیک، ناشر هری پاتر در آمریکا، می‌گوید چاپ گالینگور کتاب را با قیمت عمده‌فروشی 34.99 دلار، چاپ ويژه آن را با قیمت 65 دلار و یک چاپ کتاب‌خانه‌ای گران‌قیمت‌تر از آن را منتشر خواهد کرد.
اکنون که حدود 10 سال از انتشار نخستین هری پاتر می گذرد بلومبزبری می گوید تا به حال 325 میلیون نسخه از کتاب‌های پاتر در جهان به فروش رسیده‌‌اند و این کتاب‌ها به 64 زبان ترجمه‌ شده‌ است . 


*داستان 100 كلمه‌اي
شبكه‌ خبري بي.بي.سي مسابقه‌اي را با عنوان "داستان 100كلمه‌ای" ترتیب داده و از مخطبانش و طرفداران هري پاتر خواسته است تا هرآنچه را كه تاكنون در 6 مجموعه قبلی هري پاتر اتفاق افتاده، در قالب يك داستان 100كلمه‌ای بنويسند.
بی بی سی اعلام کرده که پنج داستان برتر را كه سبك نگارشي خلاقانه داشته باشند پيش از انتشار آخرين كتاب هري‌ پاتر، در وب‌سايت خبري خود قرار مي دهد.
طبق يك نظرسنجي انجام‌شده،‌ تقريبا يك ‌ششم هواداران هري پاتر بعد از خريد آخرين كتاب،‌ بلافاصله به صفحات پاياني آن مراجعه خواهند كرد و يك‌سوم افراد شركت‌كننده در نظرسنجي نيز اعلام كردند، آماده‌اند تا يك شب را بيدار بمانند و كتاب را به پايان برسانند.
طبق این نظرسنجی دخترهاي علاقه‌مند به داستان‌هاي هري پاتر زودتر از پسرها داستان را به پايان مي‌رسانند و تقريبا به 30 ساعت زمان براي پايان كتاب احتياج دارند. 
*رکورد آمازون شکسته شد
سايت آمازون اعلام کرد که ميزان تقاضا براي پيش خريد "هري پاتر و قديسان مرگبار" رکورد قبلي پيش فروش در آمازون را که 5/1 ميليون نسخه براي جلد قبلي اين مجموعه، (هري پاتر و شاهزاده دورگه) بود، شکست.
تا کنون 6/1 میلیون نفر هری پاتر و قدیسان مرگبار را پیش خرید کرده اند و آمازون پيش بيني کرده که ميزان سفارشات پيش خريد هفتمين جلد هري پاتر تا روز انتشار آن صدها هزار نسخه افزايش يابد.


* تهران میزبان هری پاتر و قدیسان مرگبار
هری و قدیسان مرگبار همزمان با فروش و توزیع جهانی در دو انتشارات چشمه و بیان سليس تهران پیش فروش می شود و قرار است تعداد زیادی از هری پاتر دوستان ایرانی ساعت 2 و 31 دقیقه بامداد شنبه 30 تیر در موسسه بیان سلیس جشن ورود هری پاتر هفتم را برگزار کنند.
پس از آنكه پيش فروش ششمين مجموعه هري پاتر در سال 2005 ميلادي در ايران با استقبال مخاطبان روبرو شد این بار هم نشر چشمه و كتابفروشي بيان سليس نسخه انگليسي(British) این کتاب را پیش فروش کرده اند. "هري پاتر و حقيقت‌هاي مرگبار" كه نسخه ويژه بزرگسالان(Adult) آن در ايران عرضه مي شود، 18پوند قيمت دارد و براي پيش فروش مبلغ 200 هزار ريال از هری پاتر دوستان دريافت وپس از تحویل مابقی مبلغ از خریدار دریافت می شود.
حميدرضا طلاكوب مدير موسسه بيان سليس در اين باره می گوید: در مراسمي كه بامداد روز شنبه( 30 تيرماه) در محل موسسه برگزار مي شود، هفتمین کتاب هری پاتر به میان ایرانیان می آید.
وی با اشاره به اين موضوع كه نسخه ويژه بزرگسالان "هري پاتر و قديسان مرگبار" 18 پوند قيمت دارد گفت: 200 هزار ريال در هنگام پيش فروش از خریداران کتاب دريافت و در هنگام تحويل نيز با توجه به قيمت پوند درايران،مابقي مبلغ دریافت می شود. 
مدير اين موسسه كه برای دومین بار هری پاتر را همزمان با فروش جهانی آن به ایران می آورد، پيش بيني كرد حدود 600 نسخه از هري پاتر و قديسان مرگبار در تهران پيش فروش شود که این تعداد دو برار پیش فروش هری پاتر ششم در ایران است.*رولینگ مهمانی می دهد
جي. كي. رولينگ قصد دارد از نيمه شب تا صبح 21 جولای زمان انتشار آخرين جلد هري پاتر يك مهماني بر پا كند و در آن براي 1700 تن از طرفدارانش نسخه هاي كتاب هري پاتر و قديسان مرگبار را امضاء كند.
به گزارش بي بي سي، او همچنين در اين مهماني كه در موزه تاريخ طبيعي لندن برگزار مي شود، به خواندن بخش هايي از كتاب جديدش براي طرفدارانش مي پردازد.اين مهماني درست نيمه شب 21 جولاي (زمان انتشار آخرين جلد هري پاتر) آغاز مي شود و تا سپيده دم فردا ادامه مي يابد.
اين 1700 تن شركت كننده در مهماني به قيد قرعه از ميان طرفداران ثبت نام شده رولينگ انتخاب مي شوند. داوطلبان براي اين قرعه كشي مي توانند در سايت www.blommsbury.com/jkrevent ثبت نام كنند.
تمام اين 1700 طرفدار رولينگ نسخه اي رايگان از "هري پاتر و قديسان مرگبار" را با امضاء رولينگ دريافت مي كنند و 500 نفر اول نيز موفق به شركت در برنامه كتابخواني رولينگ مي شوند.
انتشارات بلومزبري طي بيانيه اي در اين باره نوشته است:ده سال بعد از چاپ كتاب هري پاتر و سنگ فيلسوف، رونمايي جلد آخر هري پاتر به آنچه از آن آغاز شده بود بازمي گردد: يك كتاب، نويسنده و خوانندگانش.


*هري پاتر8 هم مي‌آيد
و سورپريز آخر هري پاتر 8 است. اما ديگر داستاني در كار نيست. اين بار "فرهنگ جادوگري" است كه بر اساس يادداشت‌هاي رولينگ تدوين خواهد شد و مجموعه هري پاتر با اين فرهنگ، كامل و شايد جاودانه شود.
هوادارن هري پاتر با امضاي طوماري، از "جي.كي. رولينگ" خالق اين شخصيت جادويي درخواست مي‌كنند تا داستان‌هاي بيش‌تري درباره‌ هري پاتر بنويسد.
در حالي که هفتمين و آخرين كتاب مجموعه‌ داستان‌هاي پاتر شنبه هفته آینده منتشر می شود فروشگاه زنجيره‌يي واترستون اميدوار است با جمع‌آوري يك ميليون امضاء در پاي طوماري، رولينگ را به نوشتن داستان‌هاي بيش‌تري از هري پاتر متقاعد كند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 5732