همایش آواشناسی و واج‌شناسی/۱

زبانشناسان در بنياد ايرانشناسي گرد هم آمدند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۴۰
 
 
هم‌انديشي يكروزه «آوا‌شناسي و واج‌شناسي» از ساعت 8 صبح تا 17 پنجشنبه 27 فروردين 88 از سوي انجمن زبانشناسي ايران برگزار شد.
سيد مصطفی عاصی
 
سيد مصطفی عاصی
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ایبنا)، بنياد ايرانشناسي پنجشنبه (۲۷ فروردین) محفلي بود براي گرد آمدن و تبادل نظر استادان، پژوهشگران، دانشجويان و علاقمندان به زبانشناسي. اين برنامه ۸ سخنراني و ميزگرد را در برداشت. 

در ابتداي مراسم دكتر سيد مصطفي عاصي، رییس انجمن زبانشناسي ايران به معرفي برنامه‌هاي انجمن زبانشناسي ايران پرداخت و تاكيد داشت: برنامه‌هاي انجمن زبانشناسي به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده است كه به صورت جمعي و براي همه گروه‌هاي تخصصي انجمن قابل استفاده باشد تا گروه‌ها بتوانند برنامه‌هاي خودشان را در انجمن به اجرا درآورند. 

عاصي افزود: اولين گروه، برنامه‌هايي است از قبيل همايش‌هاي گروه‌هاي تخصصي مانند همين برنامه كه از سوي گروه آواشناسي و واج‌شناسي پيشنهاد شده بود.

وي با ابراز اميدواري از اينكه اين برنامه‌ها در فواصل 3 ماهه برگزار شود، گفت: «مجموعه سخنراني‌هاي علمي ماهانه از جمله برنامه‌هايي است كه انجمن آ ن‌ را آغاز كرده است و به زودي دومين سخنراني ماهانه در ارديبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.» 

وي اشاره كرد: پس از تجربه موفق مدرسه تابستاني زبانشناسي كه سال گذشته در همدان برگزار شد، امسال تصميم بر آنست كه اين مدرسه زبانشناسي در سنندج برگزار شود و قرار است كه اين برنامه در شهرهاي ديگر نيز ادامه پيدا كند.

وي افزود: همچنين به منظور گسترش فعاليت اين انجمن، مقرر شده است همايش‌هاي تخصصي در شهرستان‌هاي كشور برگزار شود. سال گذشته يكي از اين همايش‌ها در شهرستان لار برگزار و خوشبختانه با استقبال بسيار خوبي روبرو شد. 

دكتر عاصي همچنين به استقبال اين انجمن از همكاري با ديگر ارگان‌ها، ‌سازمان‌ها و دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: ما پيش‌از اين هم شاهد چنين تجربه موفقي از جمله در همايش پاسداري از زبان فارسي و همايش لارشناسي بوده‌ايم و اميدواريم كه اين گونه همكاري‌ها افزايش يابد. 

در ادامه دكتر محمود بيجن‌خان كه مديريت جلسات را بر عهده داشت، به معرفي نشست‌هاي اين همايش پرداخت. 

اين همايش در چهار نشست برگزار شد.
 گزارش‌هاي تكميلي متعاقبا ارسال خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 37744