پویش کتابگردی به کتاب‌فروشی اندیشه مهرآرا رسید؛

مادری که حق‌الارث خود را به پسرش داد تا کتاب‌فروشی باز کند

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
گروه کتابگردی در ادامه مسیر خود در روز کتابگردی به کتاب‌فروشی اندیشه مهرآرا واقع در پاساژ بوستان رفتند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌، کتابفروشی اندیشه مهرآرا در پاساژ بوستان به مدیریت علیرضا شهبازی‌مقدم،‌ مسیر بعدی کتابگرد‌ها در ششمین پویش مردمی کتابگردی بود.

این کتابفروشی سه سال است که تأسیس شده و حدود 1000 جلد کتاب در عناوین عمومی از تاریخ و روانشناسی تا جامعه‌شناسی، ادبیات و رمان را در دل خود جای داده است و مدیریت کتابفروشی توانسته از طریق ارتباط وسیع با دانشگاه‌های اطراف، همچون دانشگاه علوم و تحقیقات، دانشگاه تهران مرکز و... مشتریان و همراهان بسیاری را در حوزه کتاب پیدا کند.
 
در کتابگردی از این کتابفروشی، مادر علیرضا شهبازی مقدم در سخنانی گفت‌: پسرم به کتاب علاقه بسیاری داشت به همین دلیل من و پدرش سعی کردیم در این مسیر همراهش باشیم و من حق‌الارث خودم را برای خرید کتابفروشی به پسرم هدیه کردم.
 
 علیرضا شهبازی‌مقدم، مدیر کتابفروشی اندیشه مهرآرا که معلولیت جسمی نتوانسته او را از رسیدن به هدفش باز دارد، نیز در سخنانی از ملاقات با مسجدجامعی و انتقال دغدغه‌هایش به او ابراز خوشحالی کرد.
 
وی همچنین درباره مشکلات این کتابفروشی گفت: متاسفانه بحث مالیات گریبان‌گیر کتابفروشان شده است و ما نمی‌توانیم از معافیت مالیاتی بهره‌مند شویم.
 
این کتابفروش همچنین درباره اجرای طرح پائیزه کتاب در کتابفروشی‌ها، عنوان کرد: لذت از طرح پاییزه بیشتر از درآمد آن است.

در ادامه ششمین کتابگردی هم‌زمان با آخرین روز از بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب، کتابگرد‌ها به کتاب‌فروشی «خانه مفید» رسیدند.

احمد مسجد‌جامعی، در این کتاب‌فروشی با بابک مفید‌پور، مدیر کتاب‌فروشی درباره سابقه فعالیت این کتاب‌فروشی با انتشارات و کتاب‌فروشی مولی گفت‌و‌گو کرد.

مفید‌پور با اشاره به اینکه خانه مفید پیش از این محل عرضه اسباب‌بازی بوده است، گفت: این فروشگاه بعد از نیم قرن، در سال جاری به کتاب‌‌فروشی تغییر کاربری داده و شهرداری منطقه 2 به نصب تابلو راهنما برای این کتاب‌فروشی اقدام کرده است.  

وی درباره بازتاب و انعکاس این تغییر کاربری بیان کرد: طی چند ماه گذشته و بعد از تغییر کاربری، واکنش فوق‌العاده‌ای از سوی مردم محل دریافت کردیم.

مفید‌‌پورهمچنین در پاسخ به پرسش مسجد‌جامعی درباره روش‌‌های برقراری ارتباط با اهالی محل بیان کرد: با برگزاری رونمایی و نقد کتاب، ایجاد فضا برای نقاشی کودکان و قصه‌خوانی تلاش خواهیم کرد بیش از پیش کتاب‌فروشی را به مردم معرفی کنیم.

مدیر‌کتاب‌‌فروشی خانه مفید با اشاره به آیین افتتاح این فروشگاه بیان کرد: در مراسم افتتاح هم به این نکته اشاره کردم که با افتتاح این کتاب‌‌فروشی تکلیفمان با جامعه تا حدودی مشخص خواهد شد که آیا جامعه ما کتاب‌خوان است یا نه؟ به نظر می‌رسد میزان استقبال مردم از «خانه کتاب مفید» نشان داد، مردم کتاب‌خوانی داریم و دراین مساله، قدرشناس مردم هستیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 283653