گزارش ایبنا از مراحل آماده‌سازی نمايشگاه کتاب کودک شانگهای؛

حق‌بین: بازار خوبی در چین برای ناشران و تصویرگران ایرانی فراهم شده است

ارائه149کتاب کودک از 18ناشر ایرانی در شانگهای
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
 
 
محمدتقی حق‌بین از حضور انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در نمايشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای خبر داد و گفت: امروزه در چین بازار خوبی برای ناشران و تصویرگران ایرانی فراهم شده است.
 
محمدتقی حق‌بین در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره نمایشگاه کتاب کودک شانگهای توضیح داد: صبح امروز (23 آبان) به عنوان نماینده انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان به همراه تعدادی از ناشران وارد نمایشگاه کتاب کودک شانگهای شدیم. نمایشگاه در حال آماده‌سازی است و مراحل پایانی کار را می‌گذراند.
 

وی افزود: امسال انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب کودک شانگهای حضور دارد. 

این ناشر افزود: در این نمایشگاه کاتالوگ‌های کاغذی و دیجیتالی در قالب سی دی‌هایی آماده عرضه است. البته این کاتالوگ‌ها قبلا برای همه ناشران شرکت کننده چینی ارسال شده و قرار ملاقات‌هایی هماهنگ شده است. علاوه براین فعالیت‌های انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران آثار تصویرگران برجسته‌ای که در جشنواره براتیسلاوا حضور داشته‌اند مانند حسن موسوی که برگزیده این جشنواره بوده را به نمایش می‌گذارد. 
 

وی در ادامه بیان کرد: انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان سعی می‌کند به صورت حرفه‌ای و اختصاصی در نمایشگاه‌های کتاب کودک در جهان شرکت کند و تلاش می‌کنیم با توجه به تصویرگری‌ها و مضامین آثار خوب حوزه کودک بتوانیم ارتباطات خوبی را با ناشران خارجی برقرار کنیم مخصوصا اینکه امروزه در چین بازار خوبی برای ناشران و تصویرگران ایرانی فراهم شده است و تعداد زیادی از تصویرگران ایرانی در مسابقه تصویرگری این نمایشگاه به فینال راه یافته‌اند.حق‌بین درباره تعداد ناشران و کتاب‌های حاضر در غرفه ایران گفت: علاوه بر ارائه ۱۴۹ کتاب کودک از مجموع ۱۸ ناشر کودک و نوجوان در ایران، تعدادی از ناشران مانند برف، کتاب یک و کمال اندیشه هم در این سفر حضور دارند.

به گفته حق‌بین،mel rose book، افق، پیدایش، خانه ادبیات، خط خطی، دفتر نشر و فرهنگ اسلامی، زیتون،سازوکار، نقش شمسه، شهر قصه، فاطمی، فنی ایران، قو، کتاب پارک، کتاب نیستان، لوپه تو، محراب قلم، نگارینه ناشرانی هستند که کتاب‌هایشان در این نمایشگاه حضور دارد.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 283328