طی مراسمی با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

سکاندار جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معارفه شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
 
 
در مراسمی با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین اسماعیلی سکان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین را به دست گرفت.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین، در مراسمی که ظهر امروز چهارشنبه 30 مردادماه با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مدیران و مسئولین استانی برگزار شد، محمدحسین اسماعیلی که با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شده بود، معارفه و از خدمات حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی مدیرکل سابق فرهگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تقدیر شد.

اسماعیلی، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم گفت: بی‌شک امروز فرهنگ از مهمترین و تاثیرگذارترین مولفه‌های رشد و توسعه یافتگی در دنیا است که باید برای مدیریت و برنامه‌ریزی آن تدبیری درست اندیشید.

وی افزود: یکی از داشته‌های غنی ما ایرانیان، فرهنگ و تمدنی قوی و تاریخی است و به همین دلیل هم در سال‌های گذشته مورد هجمه‌های مختلف فرهنگی قرار گرفته‌ایم، چرا که زندگی دوستانه اقوام مختلف در ایران با زبان‌ها، گویش‌ها و فرهنگ‌های متفاوت از این کشور یک مجموعه غنی فرهنگی ساخته که با تاریخ و تمدن ما پیوند خورده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: همین تفاوت‌هاست که از ایران کشوری با هویت قوی فرهنگی ساخته است و امروز باید برای مدیریت درست مسائل فرهنگی به داشته‌ها و دارایی‌هایی فرهنگی خود نگاهی بیندازیم.

اسماعیلی افزود: در دل همین فرهنگ‌های غنی ما، هنر شکل گرفته است و بسیاری از مفاهیم فرهنگی ما به زبان هنر و با ابزار هنر منتقل شده و دست به دست به امروز ما رسیده است از این رو مسئله فرهنگ و هنر به عنوان دو بال یک پرنده واحد می‌توانند در کشور نقش‌آفرینی کنند.

وی عنوان کرد: استان قزوین نیز در تاریخ خود نام مردان بزرگی را در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری ثبت کرده است؛ مردانی که موجب شدند تا قزوین امروز پایتخت خوشنویسی کشور و مهد تمدن و فرهنگ باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و طبیعی استان قزوین در کنار وجود تمدنی کهن از این سرزمین دیاری فرهنگی ساخته است و خوشحالم که امروز برای خدمتگزاری در این خطه دلیرخیز انتخاب شده‌ام.

اسماعیلی عنوان کرد: در مسیر تحقق برنامه‌های مهم فرهنگی کشور در استان قزوین نیازمند همراهی و همدلی مسئولین هستیم و امیدواریم که بتوانیم در این حوزه به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

روزهایی روشن برای هنرمندان قزوین در راه است
عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین هم در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به ظرفیت استان قزوین در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری بیان کرد: قزوین امروز از گنجینه‌ای ارزشمند از هنرمندان و فرهیختگان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری بهره‌مند است و برای به کارگیری درست این ظرفیت‌ها و بهره‌وری بالای این افراد نیازمند مدیریت درست در حوزه فرهنگ هستیم.

وی بیان کرد: سابقه و قدمت فعالیت‌های فرهنگی در استان قزوین تقریباً با زمان تشکیل این تمدن و زندگی مردم در این منطقه برابری می‌کند و از همین روست که امروز مردم قزوین دهخدا، مدیرعماد، علامه رفیعی و شخصیت‌های بزرگ فرهنگی و هنری را به عنوان نمایندگان خود در ایران و جهان معرفی می‌کنند.

استاندار قزوین افزود: اگرچه قزوین به نسبت مساحت و جمعیت جزو استان‌های کوچک و متوسط در کشور است اما بیش از 8 درصد تولید ناخالص ملی در این استان اتفاق می‌افتد و هنرمندان خوبی نیز تربیت و به کشور تقدیم شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279822