حضور پررنگ کتاب‌فروشی‌های اهواز در تابستانه98

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۰
 
 
با گذشت سه روز از آغاز طرح فصلی تابستانه کتاب، چهار کتاب‌فروشی از اهواز توانسته‌اند جایگاه خود را در میان 10 کتاب‌فروشی‌ پرفروش در طرح، ثبت کنند و استان خوزستان را به جایگاه سوم از فهرست پرفروش‌ترین استان‌ها برسانند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، تا پایان سومین روز از برگزاری طرح تابستانه کتاب 98، اطلاعات فروش 102هزار و 450 نسخه کتاب به مبلغ 29میلیارد و 538میلیون و 903هزار تومان در سامانه طرح‌های فصلی خانه کتاب ثبت شده است.
 
مطابق با این اطلاعات، استان خراسان رضوی، اصفهان و خوزستان بر اساس تعداد نسخه‌های فروخته شده و استان‌های خراسان رضوی، اصفهان و فارس، پرفروش‌ترین استان‌ها به‌لحاظ مبلغ فروش کتاب، جایگاه‌های اول تا سوم را در این طرح از آن خود کرده‌اند.

همچنین کتاب‌فروشی‌های پردیس کتاب مشهد، کتاب رشد شعبه نادری اهواز، شهر کتاب شعبه چهارباغ بالای اصفهان، کتاب محام اهواز، کتاب رشد شعبه مرکزی اهواز، شهر کتاب مشهد، دنیای کتاب قم، کتاب شرق اهواز، شهر کتاب شاهین شهر و انتشارات امام مشهد، ده کتاب‌فروش پرفروش در روزهای نخست تابستانه بوده‌اند که حضور چهار کتاب‌فروشی از اهواز در این فهرست 10ردیفه، آماری قابل توجه است.
 
براساس برنامه‌ریزی‌های خانه کتاب، تابستان 98 از 25تیرماه در استان‌ها آغاز به کار کرد و کتاب‌فروشی‌های تهران با دو روز فاصله و از 27تیرماه به این طرح پیوسته‌اند. بنابراین نبودن نام کتاب‌فروشی‌های تهرانی در فهرست پرفروش‌ها، رویدادی پذیرفته شده می‌نماید اما به طور قطع در روزهای آینده، شاهد افزایش فروش کتاب‌فروشی‌های تهران در این طرح خواهیم بود. البته استان تهران تنها بعد از یک روز فعالیت در تابستانه، توانسته است با مجموع 95کتاب‌فروشی عضو، جایگاه هفتم به لحاظ تعداد نسخه‌های فروخته شده و جایگاه ششم به لحاظ مبلغ فروش را از آن خود کند.

مطابق با اطلاعات مندرج بر سامانه مربوطه، تعداد 653 کتاب‌فروشی در طرح تابستانه کتاب 98 مشارکت داشته‌اند که از این تعداد، 497کتاب‌فروشی از مراکز استان‌ها و 156 کتاب‌فروشی از شهرستان‌های مختلف در برگزاری طرح مشارکت داشته‌اند.
استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین کتاب‌فروشی‌های عضو در تابستانه کتاب و استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان، کمترین تعداد کتاب‌فروشی را در این طرح دارند.
 
طرح تابستانه کتاب از ۲۵ تیرماه در استان‌ها و از ۲۷ تیرماه در شهر تهران آغاز به کار کرده و تا سوم تیرماه در کلیه کتاب‌فروشی‌های عضو در سراسر کشور، ادامه خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278466