ایبنا گزارش می‌دهد:

ناشران عرب از ناشران لاتین عقب ماندند/ مفقود شدن 50 کارتن کتاب از بخش ناشران خارجی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
 
 
در بخش ناشران خارجی، در حالی هنوز ناشران عرب‌زبان در حال جابجایی و تخلیه کارتن‌های کتاب هستند که غرفه‌های ناشران لاتین منظم و در حال ارائه خدمات به مراجعان است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در نخستین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، هنوز برخی از غرفه‌ها آماده ارائه خدمات به مراجعان خود نیستند. در بخش ناشران خارجی، ابتدا غرفه ناشران لاتین قرار گرفته‌است. به‌گفته یکی از غرفه‌داران، امکان چیدمان کتاب برای آن‌ها از روز گذشته مهیا شده است و آن‌ها توانستند غرفه‌های خود را برای روز نخست نمایشگاه آماده کنند.
 
 
رضا جوانشیر، مدیر انتشارات اردیبهشت از روند امنیت نمایشگاه ناراضی است. او می‌گوید 50 کارتن که برخی حاوی کتاب و تعدادی خالی از کتاب بوده، شب گذشته از غرفه ربوده شده است. با وجود دوربین‌های امنیتی در اطراف غرفه، این سوال در ذهن جوانشیر شکل گرفته است که چطور مسئولان نتوانستند افراد خاطی را پیدا کنند. مدیر انتشارات اردیبهشت از نارضایتی یک غرفه دیگر هم به همین دلیل خبر داد که به گفته جوانشیر کتاب‌های آن ناشر از انبار ربوده شده است.
 
 

خرید و فروش در بخش لاتین ناشران خارجی در جریان است، آن‌ها دستگاه‌های کارتخوان خود را دریافت کرده‌اند اما وضعیت در بخش عرب‌زبان ناشران خارجی این‌گونه نیست. آن‌ها هنوز کتاب‌های خود را در قفسه‌ها نچیده‌اند و به همین دلیل راهروهای این بخش پر از کارتن، چسب و بندهای مخصوص بسته‌بندی کارتن‌ها است. در این شرایط ناشران عرب‌زبان ناراضی هستند، چون نتوانستند دستگاه‌های کارتخوان خود را دریافت کنند و این باعث شده فروش آن‌ها به اندازه محسوسی پایین بیاید.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت 98 در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274512