گزارش ایبنا از نخستین روز فعالیت بخش دانشگاهی

بخش دانشگاهی نمایشگاه کتاب همچنان درگیر چیدمان غرفه

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
 
 
بخش دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی نخستین روز کاری خود را آغاز کرده است که کتاب‌های بخش زیادی از غرفه‌ها هنوز آماده نشده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز ساعت 10 صبح فعالیت خود را آغاز کرد. نخستین غرفه‌هایی که مراجعه کنندگان بعد از ورود از متروی شهید بهشتی با آن روبه‌رو می‌شوند بخش دانشگاهی است.
 
بخش دانشگاهی نمایشگاه کتاب تهران امسال تنها بخشی است که در زیر چادر برگزار می‌شود و 450 ناشر دانشگاهی در غرفه‌های مختلف به ارائه جدیدترین کتاب‌های منتشر شده خود می‌پردازند.
 
این بخش امسال در هفت چادر و سازه موقت در جنوب شرقی محوطه مصلا برپا شده است. مروری بر فعالیت‌های بخش دانشگاهی در نخستین ساعت نشانگر این است همانند سال‌های گذشته عدم برنامه‌ریزی ناشران در چیدمان غرفه‌ها و کتاب‌ها وجود دارد.
 
ناشران در بسیاری از سالن‌ها همچنان در حال چیدمان غرفه‌ها یا مشغول خارج کردن کتاب‌هایشان از کارتن هستند، اقدامی که انتظار می‌رفت با تحویل غرفه‌های از 31 فروردین ماه تابه‌حال به اتمام رسیده باشد، زیرا عموما عدم آمادگی غرفه‌داران نشان‌دهنده بی‌نظمی است و مخاطبان را دلسرد می‌کند.
 
در ساعت‌های اولیه نمایشگاه، بخش دانشگاهی با مخاطب نسبتا کمتری نسبت به بخش ناشران عمومی روبه‌رو بود، البته بخش دانشگاهی همواره یکی از بخش‌های پرمخاطب دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی و استادان دانشگاه‌ها است که پیش‌بینی‌ می‌شود با توجه به تعطیلی آخر هفته در روزهای آتی شاهد حضور پررنگ‌تر مخاطبان این بخش باشیم.
 
امسال همچنین سیستم متمرکز فروش برای خریداری کتاب از طریق بن‌کارت‌ها در بخش دانشگاهی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فعال شده است که اقدام موثری برای جلوگیری از نقد کردن بن‌کارت‌ها به شمار می‌آید.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن؛ توانستن است» تا 14 اردیبهشت 98 در مصلای امام  خمینی (ره) برپا است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274493