روستاها و عشایر دوستدار کتاب در یزد تجلیل شدند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
 
 
مراسم اختتامیه جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» استان یزد با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، مراسم اختتامیه جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب استان یزد با حضور مسئولان استانی در محل نمایشگاه بزرگ کتاب یزد و با تجلیل از برگزیدگان این جشنواره برگزار شد.

مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این مراسم گفت: هدف از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، آشنایی مردم با کتاب است و سعی داریم این آشنایی در روستاها نیز صورت بگیرد.
 

وی افزود: هدف دیگر ما نیز فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها است و معتقدیم زمانی روستاهای ما با برند فرهنگ قومی و تمدنی شناخته می‌شدند اما با توجه به مهاجرت‌ها، این امر تا اندازه‌ای فراموش شده اما با کتاب احیا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: سعی می‌کنیم تا با این برنامه‌های فرهنگی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را با کتاب پر کنیم و این کتاب است که به بهترین شکل می‌تواند اوقات فراغت مردم روستاها و عشایر را پر کند.
 

جوادیان زاده یادآور شد: ما در دوره اول جشنواره‌های روستاها و عشایر دوستدار کتاب با 50 روستا فعالیت خود را آغاز کردیم که ابراهیم آباد رستاق اشکذر نیز در بین 10 روستای دوستدار کتاب قرار گرفت و در دوره‌های مختلف نیز توانستیم در بین 10 روستای برتر کشور قرار بگیریم و عناوین مختلف را نیز کسب کنیم.

وی گفت: در این دوره نیز 91 روستا از 10 شهرستان در جشنواره شرکت کردند که 4 روستا به مرحله نهایی و یک روستا نیز به مرحله استمرار رسیده و یک روستا نیز در جمع روستاهای دوستدار کتاب قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد: کتاب کالا و ابزاری نیست که در محاصره یک اداره باشد و فراتر از بوروکراسی اداری است که ما نیز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بهانه‌ای برای برگزاری این برنامه‌ها شده‌ایم.

جوادیان‌زاده تاکید کرد: تمامی دستگاه‌ها باید در کنار هم قرار گیرند تا بتوانند به گسترش کتاب و کتابخوانی کمک کنند.

در ادامه این مراسم نیز از کتاب «از کهتری تا مهتری» با حضور رقیه دوست فاطمیها، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد و مجید جوادیان‌زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، رونمایی شد.
 

در پایان نیز از روستاهای ترکان هرابرجان مروست، خرانق اردکان، مبارکه بافق، بنادکودک تفت، اسلام آباد رستاق اشکذر، عصمت آباد مهریز، اله آباد زارچ، محمدآباد زارچ، میروک آباد، اسفندآباد ابرکوه، سمکوئیه آسفیچ به عنوان 10 روستای برتر دوستدار کتاب تجلیل و قدردانی شد.
 

همچنین از روستاهای رئیس آباد ابرکوه، دهشیر تفت، عزآباد اشکذر و صدرآباد میبد به عنوان بخش‌های استمرار، مسابقه و روستای گردکوه مهریز نیز به عنوان برگزیده برگزیدگان تجلیل شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272102