مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران:

حضرت امام نگران تشریفاتی شدن حوزه علمیه بودند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
 
 
مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با اشاره به فرازهایی از کتاب مهم «دغدغه‌ها و نگرانی‌های حضرت امام»، گفت: حضرت امام در این کتاب نگرانی خود را از اینکه اسلام توسط علما، فضلا، مدیران، اندیشمندان، نخبگان سیاسی به خطر بیفتد، بیان کرده‌اند و حتی نگران تشریفاتی شدن حوزه علمیه بودند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران پیش از ظهر امروز چهارشنبه 3 بهمن در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد که در مصلای یاسوج برپا شده است، با اشاره به اینکه ۷ نمایشگاه کتاب تا پایان امسال در کشور برپا می‌شود، گفت: تعداد ناشرانی که برای حضور در نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد ثبت‌نام کرده بودند، سه برابر ظرفیت موجود بود؛ اما به علت محدودیت مکانی استان قادر به پذیرش همه آنها نشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به کتاب «دغدغه‌ها و نگرانی‌های حضرت امام» اشاره کرد و گفت: در این کتاب که توسط موسسه حفظ و نشر آثار حضرت امام (ره) چاپ شده است، اسلام، حفظ نظام جمهوری اسلامی و مردم به عنوان سه دغدغه حضرت امام آمده است و ایشان در این کتاب نگرانی خود را از اینکه اسلام توسط علما، فضلا، مدیران، اندیشمندان، نخبگان سیاسی به خطر بیفتد، بیان کرده‌اند و حتی نگران تشریفاتی شدن حوزه علمیه بودند و بسیاری دیگر از نگرانی‌های امام در این کتاب است که امروزه همه این نگرانی‌های حضرت امام در زندگی ما قابل مشاهده است.

قادر آشنا عنوان کرد: برای عبور از این وضعیت کنونی باید فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبری را سرلوحه قرار دهیم.

همچنین بر اساس این گزارش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین، با بیان اینکه امسال ۱۱ غرفه برای مطبوعات در نظر گرفته شده است، گفت: تلاش شد که همه رسانه‌های استان در این مکان حضور داشته باشند.

رضا دهبانی پور تصریح کرد: از ابتدای فراخوان تا پایان مهلت ثبت‌نام ناشران، ٥٢٥ ناشر از سراسر کشور ثبت نام کردند که در مجموع از بین این تعداد، ١٤٥ ناشر برای حضور در نمایشگاه انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های این نمایشگاه‌ها برای همه ذائقه‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: کتاب‌های این نمایشگاه در همه زمینه‌های عمومی، فرهنگی، مذهبی، دینی، سیاسی، تاریخی، علوم پایه، کامپیوتر، فنی، کودک و نوجوان و ... هستند.

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ١٠ غرفه برای رسانه‌های دیجیتال درنظر گرفته شده و سال گذشته نیز همین تعداد غرفه درنظر گرفته شده بود.

دهبانی پور با بیان اینکه امسال دومین سال برگزاری نمایشگاه دیجیتال است، تاکید کرد: این موضوع به دلیل احساس نیاز مردم به ویژه نسل کودک و نوجوان و حتی جوانان به نرم افزارهای درسی، آموزشی، بازی‌های رایانه ای و سایر سی دی‌ها و انیمیشن‌ها در دستور کار قرار گرفت تا آنها بتوانند به راحتی و با تخفیف خوب نیازهای خود را انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ١٠ غرفه برای رسانه‌های دیجیتال درنظر گرفته شده و سال گذشته نیز همین تعداد غرفه درنظر گرفته شد.

دهبانی پور از این نمایشگاه به عنوان فرصتی برای اهل فرهنگ و دوستداران کتاب نام برد و افزود: کتاب‌های ارائه‌شده در نمایشگاه با تخفیف 30 درصدی ارائه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در این یک هفته شاهد استقبال چشمگیر مردم استان از نمایشگاه کتاب باشند، اضافه کرد: در این نمایشگاه تلاش شده است تا از همه ظرفیت‌ها برای معرفی استان استفاده شود.

بر اساس این گزارش، هجدهمین نمایشگاه کتاب در استان کهگیلویه و بویراحمد از امروز تا هشتم بهمنهمه روزه صبح‌ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها از ساعت 15:30 تا 20 در مصلای امام خمینی (ره) برای بازدید علاقه‌مندان به فرهنگ مکتوب و مطالعه باز است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271050