پیشنهاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی:

جشنواره کتاب کودک به صورت دوسالانه برگزار شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
 
 
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره کتاب کودک کاشان درخواست کرد: این اتفاق در تقویم وزارتخانه ثبت شود و به صورت دو سالانه برگزار شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) محمدجواد ساداتی‌نژاد، نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی، در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره کتاب کودک کاشان با بیان اینکه فرهنگ و هنر و تمدن وابسته به انسان و حرکت‌های اوست، گفت: مردمان سیلک و کاشان از اولین مردمانی بودند که در زمینه گام برداشتند. بسیار خوشحالم که کاشان به عنوان پایتخت فرهنگی ایران با نگاه دقیق و درست انتخاب شده است.

وی در ادامه به جشنواره کتاب کودک کاشان اشاره و درخواست کرد: این اتفاق در تقویم وزارتخانه ثبت شود و به صورت دو سالانه برگزار شود. مخصوصا امسال که با موضوع آب انتخاب شده است و ما با کمبود آب مواجهیم. 

این نماینده مجلس بیان کرد: با اینکه کاشان مهد تمدن است، اما آن طور که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و ما از وزیر فرهنگ و ارشاد درخواست داریم رئیس اداره ارشاد کاشان به عنوان معاون مدیرکل اصفهان انتخاب شود تا قدرت اختیارات بیشتری داشته باشد. 

ساداتی‌نژاد یادآور شد: اینجا حتی یک ساختمان برای فرهنگ و ارشاد نداریم و حمایت‌های دولتی کمرنگ است و در زیرساخت‌های فرهنگی ضعف داریم و هرچه هست بیشتر با کمک مردم صورت گرفته است. همچنین مجتمع فرهنگی در کاشان نداریم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: در کاشان بیش از هزار مفاخر ملی و بین‌المللی داریم و از وزیر درخواست داریم برای برگزاری بزرگداشت آن‌ها اقداماتی صورت گیرد. کاشان حامی فرهنگ و هنر اصیل ایرانی است و ظرفیت بالایی برای خدمت به فرهنگ و هنر ایران دارد. از سویی ما در حوزه رسانه در کاشان دچار ضعفیم و هفته‌نامه‌های موجود هم از نظر آگهی مشکل دارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269062