صبح امروز و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی انجام شد

آغاز کار بیست و پنجمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران با 445 شرکت داخلی و خارجی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۷
 
 
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران با حضور عباس قبادی؛ معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و قاسم نوده فراهانی؛ رئیس اتاق اصناف ایران و جمعی از فعالان و دست اندرکاران صنعت چاپ کشور به مدت چها روز فعالیت خود را آغاز کرد، رویکرد اصلی این نمایشگاه، حمایت از تولید داخل، صنایع داخلی و انتقال دانش و تکنولوژی است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران صبح امروز (پنجشنبه 22 آذر) با حضور 445 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد، بیش از 12 کشور خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.
 
احمد ابوالحسنی؛ رئیس ستاد برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی با اشاره به ویژگی های این نمایشگاه، عنوان کرد: شرکت‌های داخلی و خارجی حاضر در این نمایشگاه، جدیدترین و نوین ترین دستگاه‌های چاپ، دستگاه‌های بسته بندی، دستگاه‌ها و تجهیزات کدگذاری، دستگاه های پلمپ صادراتی و کالاها و اجناس مخصوص بسته‌های داخلی و صادراتی را به نمایش گذاشته‌اند.
 
وی ادامه داد: در این نمایشگاه 400 شرکت از ایران و 45 شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، سوئد، آلمان، فرانسه، چین، ترکیه و کره جنوبی مشارکت و حضور دارند و نوین ترین تولیدات و خدمات خود را ارائه می‌کنند.
 
ابوالحسنی با اشاره به اهمیت این نمایشگاه در صنعت چاپ کشور، توضیح داد: نمایشگاه چاپ و بسته بندی تهران یکی از بزرگترین رویدادهای نمایشگاهی در چاپ کشور در منطقه و خاورمیانه به شمار می‌آید که دربردارنده جدیدترین و به روزترین فناوری ها و دانش صنعت چاپ است.
 
وی تاکید کرد: ارائه روش‌های نوین بسته بندی کالا برای جذب مخاطب و بازارهای صادراتی از دیگر ویژگی‌های این نمایشگاه به شمار می‌آید که در کنار دیگر خدمات و ویژگی‌های این صنعت قرار است در مدت چهار روز به مخاطبان عرضه شود.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه امسال در نمایشگاه به رویکرد آموزش در برنامه‌ها توجه ویژه‌ای شده است، گفت: در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران، یک همایش علمی و چهار کارگاه تخصصی در زمینه‌های مختلف چاپ و بسته بندی و نقش و جایگاه مهم آن در توسعه صنعتی و صادراتی کشور برگزار خواهد شد.
 
به گفته وی، همزمان با این نمایشگاه، نخستین همایش بین المللی صعت چاپ نیز در سالن شماره 2 نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود و در آن شخصیت هایی از کشورهای کره جنوبی، چین و تایوان همچنین برخی از مقامات کشور و شخصیت های علمی سخنرانی خواهند کرد.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه در طول برگزاری نمایشگاه، هیات های تجاری کشورهای خارجی نیز از این رویداد بازدید خواهند کرد، یادآور شد: چهار هیات تجاری و بازرگانی از کشورهای افغانستان، عراق، چین، کره جنوبی و تایوان از نمایشگاه بازدید خواهند کرد و با شرکت های ایرانی مذاکرات تجاری و اقتصادی خواهد شد.
 
وی یادآور شد: 30 درصد از فضای نمایشگاه امسال در اختیار بخش ماشین آلات چاپ، 40 درصد در اختیار ماشین آلات بسته بندی و 35 درصد نیز در اختیار دیگر بخش های مرتبط قرار خواهد گرفت و از آنجایی که ماشین آلات صنعت چاپ بسیار سنگین و دارای قطعات و بخش های بسیار است و نمی توان آن را در مدت کوتاهی سر هم کرد، اما با این وجود در نمایشگاه امسال شاهد حضور تعداد زیادی از آن‌ها هستیم.
 
همچنین عباس قبادی؛ معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: صنعت چاپ ایران، صنعتی دیرین و قدیمی در ایران است که سال های زیادی از فعالیت آن می‌گذرد و بیش از 200 هزار نفر در سراسر کشور در این حوزه اشتغال دارند.
 
وی ادامه داد: این صنعت اما به تازگی با مشکلات زیادی در گیر شده است که طی بازدید از نمایشگاه و صحبت با غرفه داران متوجه شدم که مشکلاتی در زمینه تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت دارند و امیدوارم بتوانیم در آینده نزدیک این مشکل را حل کنیم.
 
قبادی با بیان اینکه صادرات اهمیت ویژه‌ای در بقای این صنعت دارد، عنوان کرد: صادرات در توسعه صنعت چاپ و افزایش نقدینگی نقش مهمی در صنعت چاپ کشور دارد، در این زمینه ما تلاش می‌کنیم در وزارت صنعت مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.
 
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی تهران تا 25 آذر ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپا است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269059