​اسماعیل امینی در برنامه علی ضیا:

اولین شنونده شعرهای سعید حدادیان هستم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱
 
 
علی ضیا روز گذشته میزبان اسماعیل امینی، شاعر بود و با او درباره جشنواره «سوختگان وصل» صحبت کرد؛ او درباره دبیر این جشنواره گفت: اولین شنونده شعرهای سعید حدادیان من هستم. مثل اینکه ساعت کنارش نیست و اولین لحظه‌ای که شعر را می‌سراید به من زنگ می‌زند و نظرم را می‌خواهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سیدعلی ضیاء دوشنبه 14آبان در برنامه «فرمول یک» میزبان اسماعیل امینی، شاعر بود که این شاعر در این برنامه درباره جشنواره «سوختگان وصل» توضیحاتی را ارائه کرد.

امینی در این خصوص گفت: این دوره از جشنواره سوختگان وصل درباره مردم یمن و مهلت ارسال آثار تا پایان آبان ماه است. زمان برگزاری اختتامیه هم 27آذر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند شعر و داستان خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه من نقش اجرایی در این جشنواره ندارم، ادامه داد: خوشبختانه اهالی قلم از طیف‌های مختلف در این جشنواره شرکت می‌کنند و آدم‌هایی از رده‌های گوناگون، از ورزشکاران تا هنرمندان و نظامی‌ها به این جشنواره می‌آیند.

دبیر دوره‌های نهم و دهم جشنواره شعر فجر یادآور شد: افراد اعتماد دارند اهالی این جشنواره فیلم بازی نمی‌کنند و بخش دیگر استقبال هم به خاطر منش سعید حدادیان، دبیر این همایش ادبی است که با همه طیف‌های مختلف رفاقت دارد.

 

امینی با بیان اینکه من و حدادیان هم محلی بودیم و در نازی‌آباد وقتی تازه ازدواج کرده بود مستاجر برادرم بود، خاطرنشان کرد: اولین شنونده شعرهای سعید من هستم. مثل اینکه ساعت کنارش نیست و اولین لحظه‌ای که شعر را می‌سراید به من زنگ می‌زند و نظرم را می‌خواهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: «سوختگان وصل» برندگان را رتبه‌بندی نمی‌کند و به تعدادی از آثار برتر جوایز یکسانی می‌دهد. چون هدفش جایزه دادن نیست و می‌خواهد در موضوعات مختلف نویسندگان و شاعران دست به قلم شوند و ماحصل اینها در یک کتاب بیاید. آثار هم مثل کارهای تبلیغاتی نیست که بعد از مدتی کهنه شود.

این شاعر در پایان گفت: بخشی از تاریخ را که به صورت غیررسمی در عواطف مردم است، شاعرها می‌نویسند و آن چیزی نیست که در روزنامه‌ها می‌آید.

برنامه «فرمول یک» با اجرا و تهیه‌کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 18 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267221