پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب رونمایی شد

جوادی: تلاش داریم اعتبار پاییزه را افزایش دهیم

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
 
 
محسن جوادی، در آیین رونمایی از پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب با اشاره به تاثیر هفته کتاب در تحرک مردم به کتابخوانی، از آغاز طرح پاییره کتاب همزمان با هفته کتاب گفت و ادامه داد: تلاش داریم، میزان اعتبار پاییزه کتاب امسال افزایش پیدا کند و یا همانند دوره گذشت باشد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) آیین رونمایی از پوستر بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب و محمد‌رضا زائری؛ عضو هیات مدیره موسسه خانه کتاب عصرامروز(یکشنبه 13 آبان‌ماه) در موسسه خانه کتاب برگزار شد.
 
جوادی با بیان این مطلب که آشنایی مردم با کتاب‌‌‌های بزرگی که در طول تاریخ با نام ایران گره خورده از مهم‌ترین اهداف برگزاری هفته کتاب است، گفت: از تلاش موسسه خانه کتاب، نهاد‌های مرتبط و وابسته و دست‌اندرکار تقدیر می‌‌کنیم.  
 
وی ادامه داد: تلاش شده تا در این هفته تحرک برای خرید کتاب و کتاب‌ خواندن ایجاد شود، از‌جمله این اقدامات اجرای طرح پاییزه کتاب در ادامه طرح‌های حمایتی است. بدون بدهی و با تسویه حساب با کتاب‌‌فروشِی‌ها به استقبال طرح پاییزه می‌رویم.
 
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: تلاش داریم میزان اعتبار پاییزه کتاب امسال افزایش پیدا کند و یا همانند دوره گذشت باشد.
 
هفته کتاب به بهار کتاب تبدیل شود
حسینی‌پور نیز در ادامه این آیین گفت: دغدغه موسسه خانه کتاب این بود که در حوزه اطلاع‌رسانی هفته کتاب، فعالیت بیشتری داشته باشد، چراکه بیشتر فعالیت‌ها در این هفته تبلیغی و ترویجی است، بنابراین تلاش کردیم تا محتوای تبلیغی را زودتر تولید شود.     
 
وی درباره فرآیند انتخاب پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب افزود: طرح‌های متفاوتی به‌عنوان پوستر دریافت کردیم و در نهایت با مشورت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب یک طرح که ویژگی آن تلفیق سنت و مدرینته است، انتخاب شد.
 
مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب بیان کرد: پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب، با شعار «حال خوش خواندن» به کتاب‌ کاغذی و کتاب‌های صوتی اشاره دارد.

حسینی‌‌پور ادامه داد: با توجه به تقارن هفته کتاب با ماه ربیع‌الاول، امید‌واریم که هفته کتاب به بهار کتاب تبدیل شود.

وی همچنین از اجرای طرح پاییزه کتاب همزمان با هفته کتاب خبر داد و تاکید کرد: پاییزه کتاب با رویکرد حمایت ویژه از آثار تالیفی اجرا می‌‌شود.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب همچنین از تولید تیزر ویژه هفته کتاب پیش از اکران فیلم‌ در سالن‌های سینما و همچنین در صدا و سیما خبر داد.     
   
پوستر بیست و ششمین دوره هفته کتاب به همت امید اولادی به‌عنوان طراح وداود ارسونی به‌عنوان مدیر هنری به نتیجه رسیده است.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267141