گزارش ایبنا از مذاکره با روئسای نمایشگاه‌های کتاب در فرانکفورت:

مبادله غرفه با نمایشگاه‌های مجارستان، چین و پاکستان

مجسمه و اشعار خیام در مجارستان رونمایی می‌شود
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 
 
سومین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ برای ایران با گفت‌و‌گوی امیرمسعود شهرام‌نیا؛ مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های ایران و رئیس نمایشگاه چند کشور سپری شد.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به فرانکفورت، سه‌روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ گذشت و غرفه جمهوری اسلامی ایران در روز سوم نیز میزبان چهره‌های فرهنگی از کشورهای مختلف بود.

تبادل غرفه ایران و مجارستان
در این دیدارها، مذاکرات مختلفی درباره تبادلات فرهنگی و حضور در نمایشگاه‌های کتاب به بحث گذاشته شده.  رئیس نمایشگاه بوداپست مجارستان با حضور در بخش تشریفات غرفه ملی کشورمان با امیر مسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهرام‌نیا درباره جزئیات این دیدار به ایبنا گفت: در این دیدار درباره رونمایی از مجسمه خیام در بوداپست و ترجمه و انتشار مجموعه اشعار خیام گفت‌و‌گو شد.

وی ادامه داد: مبادله غرفه نیز محور دیگر این دیدار بود و مقرر شد تا تفاهم‌نامه بین دو کشور به تفاهم‌نامه دراز مدت تبدیل شود.

از چین تا پاکستان
بخش دیگر ملاقات‌های روز سوم نیز به حضور رئیس انتشارات نیروانا اختصاص داشت. ناشران چینی نیز با حضور در غرفه ملی ایران درباره تقویت تعاملات فرهنگی بین چین و ایران به گفت‌وگو نشستند.

بحث و تبادل نظر درباره برنامه‌ریزی و تنظیم مقدمات امضا تفاهم‌نامه بین ابران و پاکستان نیز دیگر رویداد سومین روز فعالیت غرفه جمهوری اسلامی ایران در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت بود.

محور اصلی گفت‌وگو برای امضای تفاهم‌نامه بین دو کشور تبادل غرفه در نمایشگاه‌های کتاب بود. شهرام‌نیا درباره این دیدار بیان کرد: نمایشگاه کتاب کراچی مهمترین نمایشگاه کتاب پاکستان است. در این دیدار تفاهم شد تا ناشران هر دو کشور در نمایشگاه‌های کتاب تهران و کراچی حضور داشته باشند.

به گفته وی، با عملی شدن این تفاهم‌نامه، نخستین تجربه دو کشور در زمینه حضور نمایشگاهی محقق می‌شود.

شهرام نیا همچنین گفت: حضور ایران و پاکستان با همراهی یک نویسنده از هر دو کشور خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266300