غرفه ایران در دومین روز از نمایشگاه کتاب فرانکفورت؛

استقبال بازدیدکنندگان از کارگاه صحافی سنتی در غرفه ایران

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
 
 
غرفه جمهوری اسلامی ایران دومین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فزانکفورت را با امضا یک تفاهم‌نامه و چند ملاقات و گفت‌وگو به پایان برد.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از فرانکفورت، دومین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت گذشت و در این روز مذاکرات برای خرید و فروش رایت کتاب همچنان ادامه یافت. رفت و آمدها در غرفه ایران نیز از روز نخست پررنگ تر به نظر می‌رسید و میز مذاکره برخی از ناشران با توجه به برنامه‌ریزی‌های قبلی شلوغ‌تر از برخی دیگر از غرفه‌ها بود.

ملاقات با مسئولان نمایشگاه‌های کتاب تایوان و فرانسه
بخش تشریفات غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ در این روز میزبان یک هیأت فرهنگی از کشور تایوان بود. در این ملاقات تفاهم‌نامه مشترک برای تعاملات فرهنگی بین ایران و چین تایپه و همچنین مبادله غرفه در نمایشگاه‌های کتاب دوکشور به امضا رسید.

همچنین رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب پاریس به عنوان یکی دیگر از بزرگترین رویداد های فرهنگی و کتاب یا دنیا عصر دومین روز از نمایشگاه فرانکفورت با حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران با مسئولان کشورمان دیدار کردند. در این دیدار، سیاستین فرسنو از روئسا و مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب پاریس در این دیدار با امیر مسعود شهرام میان مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران درباره مباحث مختلف از جمله نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو کردند.

بازدید حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ‌محمود خلیل‌زاده رئیس مرکز اسلامی فرانکفورت از غرفه جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از ملاقات‌های دومین روز از نمایشگاه بین المللی‌کتاب فرانکفورت بود. در این بازدید تقریبا طولانی، خلیل‌زاده از جریان تولید کتاب در حوزه‌های مختلف عمومی کودک و نوجوان و پژوهش های قرآنی مطلع شد. وی در جریان این بازدید، فعالیت ناشران و مسئولان آژانس‌های ادبی حضور ایران در این دوره را قابل توجه ارزیابی و رشد کیفی و کمی کتاب از سوی ناشران ایرانی طی یک سال گذشته را قابل توجه دانست.

دنیا صحافی سنتی ایران را پسندید
کارگاه کوچک صحافی و طلاکوبی جلد کتاب در غرفه جمهوری اسلامی ایران در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با استقبال بازدیدکنندگان و حتی مسئولان فرهنگی کشور‌های مختلف قرار گرفت. طی دو روز گذشته برخی از مسئولان فرهنگی کشورهای آلمان و روسیه همچنین چند کشور آسیایی از جمله ازبکستان و تاجیکستان برای مذاکره و برگزاری دوره‌های آموزشی برای کتابداران با مسئول کارگاه سنتی صحافی کتاب گفت‌وگو کردند.

توزیع بروشور در غرفه
بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب فرانکفورت با بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران با بروشورهایی مواجه می‌شوند که خلاصه‌ای از ترورهای کور منافقین ایران را تشریح می‌کند. تهیه این بروشور تاکیدی بر مظلومیت ایران به عنوان بزرگترین قربانی ترور در جهان است. این بروشور با عنوان «ایران قربانی ترور» در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گفته است.

یکی دیگر از برنامه‌های غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت چاپ بروشور انگلیسی پیام مقام معظم رهبری به جوانان دانشجویان اروپایی است. این پیام که به پرسش حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره اسلام و آینده داعش اختصاص دارد از سوی بازدیدکنندگان مورد توجه قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266259