بچه‌ها باید بدانند بازنده بودن همیشه هم بد نیست!

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
 
 
آیین رونمایی از جلد اول مجموعه «تیم بازنده» با عنوان «آدم گاهی اشتباه می‌کنه» در باغ کتاب تهران برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین رونمایی از جلد اول مجموعه «تیم بازنده» با عنوان «آدم گاهی اشتباه می‌کنه» با حضور مریم فتاح‌زاده، مترجم اثر، سمیرا رستگارپور، مدیر کتاب‌های زرافه و جمعی از کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آن‌ها عصر پنجشنبه (15 تیرماه) در باغ کتاب تهران برگزار شد.

در آیین رونمایی از این کتاب که با استقبال خانواده‌های علاقمند به کتاب و کتابخوانی همراه شده بود، مریم فتاح‌زاده مترجم این اثر درباره ویژگی‌های شخصیت اصلی این قصه صحبت کرد و گفت: تیم شخصیت بازیگوشی دارد و با این که سن‌ و سالش کم است اما برای خودش شغل عجیب و غریب و حتی بامزه‌‎ای انتخاب کرده. او ادعا می‌کند رییس بهترین آژانس کارآگاهی شهر است و با معما و مسائل مختلفی سر و کار دارد. از پرونده‌ گم شدن شکلات‌های دوستش گرفته تا رقابت با کسی که او هم ادعای کارآگاه بودن دارد.

او در رابطه با دیگر ابعاد شخصیت تیم توضیح داد: نام شخصیت اصلی این قصه تیم و نام‌خانوادگی او بازنده است. البته نام‌خانوادگی او در اصل برازنده بوده و بعدها به دلایلی فامیلی او به بازنده تغییر یافته. شاید خیلی از بچه‌ها خیال کنند که تیم به خاطر بازیگوشی‌هایش یک بازنده واقعی است اما با خواندن کتاب متوجه می‌شوند که او به علت قدرت ریسک‌پذیری و خلاقیتی که در انجام کارهایش دارد برنده است. اگر بچه‌ها مثل تیم باشند می‌فهمند که بازنده بودن خیلی هم بد نیست!

سمیرا رستگارپور، مدیر کتاب‌های زرافه نیز در این مراسم با اشاره به این نکته که ناشران دیگر این کتاب را بدون رعایت قانون کپی‌رایت چاپ کرده‌اند، به کودکان حاضر در جلسه درباره این مقوله صحبت کرد.

رستگارپور با اشاره به این که کتاب‌های زرافه تنها نشری است که حق انحصاری ترجمه مجموعه تیم بازنده را از نویسنده آن خریداری کرده است، گفت: ذهنیت خانواده‌ها باید در مورد این موضوع حساس باشد و ضمن آموزش به کودکان، والدین کم‌کم می‌توانند به سمت خرید کتاب‌های قانونی گام بردارند.

در ادامه مراسم گروه موسیقی نوجوان «کیاشا» به اجرای قطعاتی برای حضار پرداختند. همچنین شیرین هاشمی و حمید سربندی از صداپیشگان و گویندگان رادیو بخش‌هایی از کتاب را برای بچه‌ها خواندند.

مجموعه تیم بازنده داستان پسربچه‌ بازیگوشی است که شغل کارآگاهی را انتخاب کرده و دستیار و دوست صمیمی‌اش «بزرگ»، یک خرس قطبی است. تیم با مادرش زندگی می‌کند و در خلال زندگینامه‌ی او می‌خوانیم که چطور با راه و روش‌های‌ منحصر به فردش از پس مشکلات و چالش‌های زندگی و شغلش برمی‌آید. زبان طنزآمیز این کتاب‌ها مهارت‌های اقتصادی و اجتماعی را به کودکان می‌آموزد. لازم به ذکر است این کتاب برای گروه سنی هشت سال به بالا مناسب است. نخستین جلد این مجموعه در 272 صفحه و با قیمت 23000تومان در بهار 1397 توسط کتاب‌های زرافه به چاپ رسیده است.

در آیین رونمایی از نخستین جلد تیم بازنده خوانندگان کتاب را با امضای مترجم خریداری و سنجاق‌سینه‌ای با طرح تیم بازنده از کتاب‌های زرافه دریافت کردند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262963