عصر روز گذشته انجام شد

مروری بر فعالیت‌های انجمن زنان ناشر در یک نشست

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
 
 
نشست انجمن فرهنگی-هنری زنان ناشر عصر روز گذشته برگزار شد و در آن گزارش‌ فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی این تشکل صنفی شامل عملکرد سال 96، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی فرانکفورت و بولنیا و کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه به اعضا اطلاعرسانی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ، نشست نوروزی انجمن فرهنگی-هنری زنان ناشر عصر روز گذشته (یکشنبه ۲۶ فروردین) با حضور جمعی از اعضای این انجمن در موسسه سالن زنده یاد عاشوری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست مریم جدلی؛ رئیس هیئت مدیره انجمن فرهنگی _ هنری زنان ناشر و مدیرنشر نغمه نواندیش، گزارشی از عملکرد انجمن در سال ۱۳۹۶ را ارائه کرد و سپس، مریم سادات ظهوریان؛ مدیرعامل انجمن زنان ناشر و مدیر انتشارات نورگیتی، شرحی بر عملکرد سال ۹۶ انجمن از جمله برگزاری نهمین همایش بانوان و پایداری ارایه کرد که مهر ماه سال گذشته در سالن باغ موزه قصر، توسط انجمن زنان ناشر اجرا شد .
 
در ادامه این نشست، معصومه اکبری؛ع ضو هیئت مدیره انجمن و مدیرانتشارات سیب سرخ درباره چگونگی و علت تشکیل شورای مرکزی انجمن زنان ناشر توضیحاتی بیان کرد. همچنین با توجه به سیاست انجمن، که فقط اعضای هیئت مدیره متکلم وحده نباشند و وظایف و مسئولیت‌ها باید در میان اعضای شورای مرکزی انجمن تقسیم شود، هر یک از اعضای شورای مرکزی به ارائه علمکردی از عملکردهای انجمن به ترتیب اجرا و مسئولیت خود پرداختند.
 
ندا مشیریان؛ مدیر مسئول انتشارات ندای سینا که مسئولیت هماهنگی، انتخاب کتب و تهیه بروشورها برای نمایشگاه فرانکفورت  را بر عهده داشت در این زمینه گزارشی کامل از شروع گزینش و بررسی  کتب، تنظیم و چاپ کاتالوگ، آماده‌سازی غرفه و چگونگی حضور در غرفه ملی ایران  و ... را به صورت کامل همراه با تصاویر توضیح داد.
 
همچنین با توجه به اینکه انجمن فرهنگی _ هنری زنان ناشر مانند دیگر تشکل‌های مردمی و مسئول در زلزله کرمانشاه و سر پل ذهاب نقش مستقیم داشت،  تهمینه کرمانی؛ مدیر انتشارات پیام مشرق، فرحناز یوسفی؛ مدیر انتشارات پرستوی سپید، پوپک فرزانه‌پور؛ مدیر انتشارات طراحان تین و مریم جدلی؛ مدیر انتشارات نغمه نواندیش، مسئولیت تحویل  مستقیم کالاهای جمع‌آوری و بسته‌بندی شده را به این مناطق داشتند و در عین حال مسئولیت مالی و خرید بالغ بر ۱۲  کانکس مسکونی و بهداشتی بر عهده مدیر انتشارات پیام مشرق بوده است و در این زمینه گزارشی کامل و مصور از این امور به حضار ارائه شد.
 
با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال گذشته یکی از فعالیت‌های انجمن انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان اکو بود، پوپک فرزانه‌پور؛ مدیر انتشارات طراحان تین علاوه بر بیان اهمیت و لزوم کارهای تیمی در دنیای امروز و لحاظ شدن این امر در انجمن، به ارائه  گزارشی از این ملاقات و تفاهم‌نامه پرداخت و پس از توضیح درباره ماهیت سازمان اکو به موارد همکاری بین انجمن و سازمان اکو پرداخت.
 
با توجه به اینکه یکی دیگر از فعالیت‌های برون‌مرزی و بین‌المللی انجمن بعد از نمایشگاه فرانکفورت، حضور در نمایشگاه بولونیا بودو این نمایشگاه به عنوان بزرگترین نمایشگاه در عرصه ارائه کتاب‌های کودک و نوجوان از ۴ تا ۹ فروردین در ایتالیا برگزار شد. نماینده انجمن در این نمایشگاه زهرا برقانی؛ مدیر انتشارات چرخ فلک و همسر فرهاد حسن زاده، کاندید دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن بود که شرح کاملی از ابتدا تا انتهای این نمایشگاه ارائه شد و برگزیدگان جوایز مختلف معرفی شدند.
 
در پایان این نشست نیر گزارشی از اهداف کوتاه‌مدت انجمن از جمله شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نمایشگاه‌های استانی و دریافت نظرات و پیشنهادات همکاران انجام شد.‌ همچنین افسانه حسنیه از شعرا و تصویرگران کشور که از اعضا انجمن است نیز در این نشست به ذکر سروده‌های خویش پرداخت.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259752