بازسازی خانه ویکتور هوگو با کمک‌های مردمی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
 
 
دولت فرانسه تصمیم گرفته با استفاده از کمک‌های مردمی خانه قدیمی ویکتور هوگو در جزیره گرنزی (از جزیره‌های دریای مانش) را بازسازی کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از آیتیوی، گزارش: حمید رحیمی - خانه قدیمی متعلق به ویکتور هوگو، نویسنده و شاعر مشهور فرانسوی و نویسنده کتاب بینوایان در جزیره گرنزی با کمک‌های مردمی بازسازی می‌شود. جزیره گرنزی در دریای مانش قرار دارد. ویکتور هوگو به خاطر عقاید آزادی‌خواهانه از سوی دولت فرانسه به این جزیره تبعید شده بود و سال‌ها در آنجا زندگی می‌کرد. 

بازسازی عمارت اوت‌ویل سه میلیون یورو هزینه می‌برد و دولت فرانسه قرار است ایم مبلغ را با استفاده از کمک‌های مردمی جمع‌آوری کند. هوگو کتاب‌های «افسانه قرون‌»، «بینوایان» و «ناپلئون صغیر» را در سال‌های تبعید در این جزیره نوشت. 

با وجود اینکه ناپلئون سوم در سال 1859 میلادی تمام تبعیدی‌های سیاسی را بخشید، اما هوگو این بخشش را نپذیرفت، چون این پذیرش به این معنای عدم انتقاد از دولت بود. در نهایت هوگو در سال 1870 میلادی از این جزیره به شهر پاریس برگشت و به عنوان عضو مجمع نمایندگان ملی و بعد به عنوان سناتور انتخاب شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259390