مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان کردستان:

مردم کردستان نسبت به رویدادهای فرهنگی واکنش خوبی دارند

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
 
 
اسماعیل احمدی در حاشیه نخستین آئین کتابخانه‌گردی در شهر سنندج گفت: استان کردستان با صبغه‌ فرهنگی طولانی برخلاف باور غلط، علاقه‌مندان و دوستداران زیادی در حوزه کتاب دارد و همواره مردم این استان نسبت به رویدادهای فرهنگی واکنش خوبی داشته‌اند.
 
اسماعیل احمدی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان امروز پنجشنبه (17 اسفندماه) در حاشیه آئین کتابخانه‌گردی در شهر سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا بیان کرد: این طرح به‌طور همزمان در 10 کتابخانه استان برگزار شد و بنابر اطلاعات دریافتی استقبال از سوی نخبگان، فعالان فرهنگی و عموم مردم بسیار خوب بوده است.
 
وی ادامه داد: استان کردستان با صبغه فرهنگی نسبت به رویدادهای فرهنگی همواره واکنش خوبی داشته است و علاقه‌مندان به کتاب در این روز این صبغه فرهنگی را به‌خوبی نشان دادند.
 
احمدی گفت: برخلاف باور غلط در استان کردستان شمار علاقه‌مندان و دوستداران کتاب بسیار زیاد است ولی بازهم باید با گسترش و توسعه امکانات و فضای کتابخانه‌‌ای این تعداد را افزایش داد. استقبال کودکان و نوجوانان همچون گذشته در این طرح نیز سرآمد بود.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان ادامه داد: حضور خانواده‌ها در کتابخانه‌ها را به فال نیک می‌گیریم و با استقبالی که مشاهده کردیم پیش‌بینی من این است که با توجه به اینکه در آخر هفته قرار داریم عصر امروز شاهد حضور تعداد بیشتری از مردم در کتابخانه‌ها باشیم. این طرح براساس اعلام قبلی تا ساعت 7 عصر ادامه خواهد داشت و به‌نظر می‌رسد با توجه به استقبال مردم تمدید شود.
 
وی همچنین با اشاره به تعداد کتابخانه‌های عمومی استان کردستان اظهار کرد: در این استان 80 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی شامل 15 کتابخانه روستایی دایر است از این تعداد 7 کتابخانه شهری در سنندج و 5 کتابخانه روستایی در اطراف این شهر وجود دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258662