رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ادبیات مکتوب نقص صنعت سینما را برطرف می‌کند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۸
 
 
محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امیدواریم در سینمای آینده کشورمان بیش از گذشته بتوانیم از حوزه ادبیات و فرهنگ مکتوبمان برای برطرف‌کردن نقصی که در صنعت سینما وجود دارد بهره ببریم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در افتتاحیه سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مراسم روز کتاب و سینما با حضور محمدمهدی حیدریان، علیرضا داد، مجید غلامی جلیسه، هوشنگ مرادی کرمانی، سیدصادق موسوی، افشین داورپناه، شهرام اقبال‌زاده و جمعی از اهالی فرهنگ و سینما عصر سه‌شنبه (25 مهرماه 1396) در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
 
محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار امیدواری کرد: در سینمای آینده کشورمان بتوانیم بیش از گذشته از حوزه ادبیات و فرهنگ مکتوب بهره گیریم و به کمک آن نقصی که در سینما وجود دارد را برطرف کنیم.
 
وی افزود: داشتن نگاهی عمیق‌تر و حرکت بر مبنای حرکت‌های موردنیاز برای تبدیل یک پیام به تصویر با انس و الفت با کتاب به‌دست می‌آید و ما این مساله را در سینما دنبال می‌کنیم.

حیدریان بیان کرد: یکی از این موضوعات انجام کارهای اختصاصی است تا بتوانیم از کف بالاتری شروع کنیم. ادبیات مکتوب به ما کمک می‌کند به مسایل مختلف سینمایی بهتر بپردازیم. حضور افرادی مانند هوشنگ مرادی کرمانی در این‌گونه مراسم‌ و همچنین در بنیاد فارابی به این معنی است که ما دل و چشم امید به کتاب بسته‌ایم تا کمک کند عقب ماندن در حوزه تصویر جهانی را سریعتر برطرف کنیم.

سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۵ تا ۳۰ مهرماه سال‌جاری در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌‌شود و برنامه‌های بخش «کتاب و سینما»ی این جشنواره با همکاری موسسه خانه کتاب اجرا می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252976