در نشست «تولید کتاب الکترونیک در ده دقیقه» مطرح شد

ربات‌ها باید در جهت صلح باشند نه افزایش تنش!

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷
 
 
عاشوری گفت: هوش مصنوعی یکی از مباحثی است که به‌عنوان انقلاب صنعتی چهارم از آن یاد می‌کنند و باید درجهت صلح باشند نه افزایش تنش.
 
به  گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کارگاه «تولید کتاب الکترونیک در ده دقیقه» پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه با حضور فرشید عاشوری در سرای اهل قلم نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

عاشوری در این کارگاه به بیان مباحثی پیرامون هوش مصنوعی پرداخت و گفت: هوش مصنوعی یکی از مباحثی است که به‌عنوان انقلاب صنعتی چهارم از آن یاد می‌کنند و باید در جهت صلح باشند نه افزایش تنش.

وی ادامه داد: ​قدرت کشورها در آینده به هوش مصنوعی و دانش بنیادین آن بستگی دارد. سرعت پیشرفت بقیه کشورها از ما بسیار بالاتر است و ما برای پیشرفت باید به دنبال پیشرفت در علوم پایه باشیم.

این کارشناس توضیحاتی درباره آینده هوش مصنوعی ارائه کرد و به بیان مشکلات احتمالی هوش مصنوعی در آینده پرداخت و گفت: یکی از مشکلات هوش مصنوعی این است که درکی از شرایط اجتماعی ندارند.
 
عاشوری گفت: بورس‌های بزرگ دنیا با هوش مصنوعی کار می‌کنند، در حالی که ما در کشورمان هنوز مجهز به چنین امکاناتی نیستیم.
 
وی در ادامه افزود: یکی از مزیت‌های هوش مصنوعی این است که به راحت زندگی کردن ما کمک می‌کند و مشکل آن این است که ممکن است در آینده علیه ما برخیزند.

وی توضیحی در مورد قوانین ایزاک آسیموف ارائه داد که این قوانین پاسخی بر نگرانی‌ها درمورد هوش مصنوعی خواهند بود.

عاشوری در پایان این نشست بیان کرد: فرزندان ما در آینده حتما باید با ربات‌ها کار کنند، پس باید به نسل بعدی، کار کردن با هوش مصنوعی را آموزش دهیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248110