رئیس حوزه هنری در شب خاطره انقلاب یزد:

ثبت خاطرات انقلاب را دیر هنگام آغاز کردیم

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
 
 
محسن مؤمنی‌شریف، رئیس حوزه هنری در شب خاطره انقلاب یزد با اشاره به تاثیرپذیری جوانان از خاطرات انقلاب اسلامی گفت: ثبت خاطرات انقلاب اسلامی را دیرهنگام آغاز کردیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)‌به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محفل «شب خاطره انقلاب یزد» شامگاه یکشنبه‌ (27 فروردین‌ماه) با حضور محسن مومنی‌شریف، رئیس حوزه هنری، آیت‌الله ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، جمعی از مسئولان و حدود 80 نفر از چهره‌های شاخص انقلاب اسلامی یزد، در مسجد ملااسماعیل، مشهدِ شهید محراب آیت‌الله صدوقی(ره) برگزار شد.

مومنی‌شریف با اشاره به تلاش دیرهنگام برای ثبت خاطرات مرتبط با انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به معنی واقعی كلمه، یک انقلاب مردمی است و مردمی بودن، از ویژگی‌های آن به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر نقش علما در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی ادامه داد: بزرگانی مانند شهید آیت‌الله صدوقی(ره) و دیگر علما در یزد مردم را با انقلاب پیوند می‌دادند. در جاهایی هم كه انتظار نمی‌رفت از انقلاب حمایت كنند، مردم به شیوه‌های مختلف در شكل‌گیری انقلاب حضور داشتند و همه اقشار از آن حمایت كردند.

مومنی‌شریف افزود: امروز دشمنان دین و نظام اسلامی می‌كوشند بخش مردمی بودن انقلاب اسلامی را تحریف كنند در حالی كه اساس این انقلاب، مردم هستند.

رئیس حوزه هنری، موجه نشان دادن چهره‌های ظالم دوران معاصر و تاریک نشان دادن چهره‌های نورانی انقلاب را از جمله توطئه‌های شوم فرهنگی و سیاسی مستكبران و دشمنان انقلاب اسلامی دانست. به گفته وی، ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی نقش مهمی در رسوا شدن توطئه‌ها و دروغ‌های دشمنان انقلاب ایفا می‌كند.

مؤمنی‌شریف برگزاری برنامه‌ها و محافل شب خاطره را مهم و ضروری خواند و همكاری هر چه بیشتر پیشگامان انقلاب در یزد با حوزه هنری استان برای ثبت و ضبط خاطرات آنان را خواستار شد.

وی با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به محافل و مجالس شب خاطره اظهار کرد: این محافل می‌تواند نسل جدید را با انقلاب و اهداف و ارزش‎‌های آن بیشتر آشنا كند.

رئیس حوزه هنری، تولید و انتشار خاطرات انقلاب را ضروری دانست و گفت: باید خاطرات انقلاب بین اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان تبیین و تشریح شود.

مومنی‌شریف با اشاره به نقش خاطرات انقلاب در هدایت نسل جدید افزود: آگاه‌سازی جوانان از ارزش‌های انقلاب در حقیقت حراست از اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

به گفته وی، اگر خاطرات انقلاب به درستی و با نگاه نو و هنری منتشر شود مردم هم از آن استقبال می‌كنند. حوزه هنری، خاطرات بیشتر كسانی كه در انقلاب نقش داشته‌اند و اشخاص مشهوری هستند جمع‌آوری كرده است. برخی از این خاطرات، هم‌اكنون در حال انتشار است و این روند همچنان ادامه دارد. این خاطرات می‌تواند نقشه كسانی كه می‌خواهند اسلامی بودن و مردمی بودن انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند، خنثی كند.
 
رئیس حوزه هنری با اشاره به تلاش جوانان در هویت‌یابی براساس خاطرات انقلاب اظهار کرد:  بیان و انتشار خاطرات انقلاب، سد مستحكمی در برابر ترفندها و توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی است.

رئیس حوزه هنری كشور با تاکید بر اهمیت خاطرات آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: نگاه آیت‌الله ناصری به دلیل همراهی ایشان با امام خمینی(ره) در خارج از كشور، در كنار دیگر خاطرات ارزشمند مكتوب شده و در دست تدوین، منظومه خاطرات انقلاب را تكمیل می‌كند كه امیدواریم هر چه زودتر به سرانجام برسد.

در ادامه كتاب‌های «روز شمار انقلاب اسلامی در یزد» اثر جواد بهبودزاده و محمدرضا كلانتری سرچشمه و «گزیده افتخار» اثر محمدرضا كلانتری سرچشمه كه از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده، با حضور نویسندگان آثار معرفی شد.

در این محفل صمیمانه حجت‌الاسلام والمسلمین، راشد یزدی، حجت‌الاسلام والمسلمین مدرسی، امام جمعه حومه شرقی یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی كوهستانی، مدیركل تبلیغات اسلامی استان، عبدالحمید قره‌داغی، مدیرعامل انتشارات سوره‌مهر، محمد قاسمی‌پور، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌های حوزه هنری و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246980