اهالی فرهنگ افشین یداللهی را به خانه ابدی بدرقه کردند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
 
 
مراسم تشییع پیکر مرحوم افشین یداللهی با حضور جمع زیادی از هنرمندان و مردم در تالار وحدت برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم تشییع پیکر مرحوم افشین یداللهی شاعر و ترانه سرای معاصر، صبح جمعه (27 اسفند) با استقبال پرشور چهره‌های نام آشنای فرهنگ و هنر و ادب همچون عبدالجبار کاکایی، اسدالله امرایی، حامد عسگری، یغما گلرویی محمدرضا فروتن، علیرضا قربانی، خشایار اعتمادی، صابر قدیمی، عمران میری، آرین داودی، امید روزبه، امید صباغ‌نو، ناصر فیض، اصغر معاذی، ابراهیم اسماعیلی، احمد امیر خلیلی، علیرضا لبش، علی ایلیا، نیلوفر لاری‌پور و مهدی ایوبی در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم سیدعباس سجادی، مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران به عنوان میزبان مراسم در سخنانی عنوان کرد: تردیدی نیست این کوچِ تلخ، داغی بر جگر ترانه نهاده است و افشین با رفتنش، ترانه را داغدار خودش کرده است. او به نظر من و بسیاری از دوستدارانش نمونه نجابت، صداقت و دوستی بود و در خاطرمان می‌ماند که در سال ۱۳۸۰ چگونه از شکل گیری خانه ترانه حمایت و تا آخرین روزهای عمر نیز در آن حضور فعال داشت.

همچنین علیرضا زالی، رئیس سازمان نظام پزشکی نیز در سخنانی عنوان کرد: امسال برای مردم ما چنان سال سوگواری بود که دیگر رمقی برای سوگواری در آنها نمانده است و بی جا نیست که اگر بگوییم همه مردم ایران امسال سوگوارند. افشین یداللهی اسیر منِ بیگانه نشد. خودش همیشه می‌گفت جاده‌ها به بن بست می‌رسند و چه تلخ بود که خودش در جاده به پایان راه رسید. به نظر من اصلِ حادثه خود او بود که از دست ما رفت.

در ادامه این مراسم مهدی ایوبی از ترانه سرایان جوان کشور و به نمایندگی از خانه ترانه در سخنانی عنوان کرد: من و بسیاری از هم نسلان ترانه سرا اوج گرفتن را از صندلی جلسه‌ای آموختیم که مسئولش به ما پرواز یاد داد و امروز هم نشان داد که خودش بهترین پرنده است. امروز از سقف فروریخته ای بنام افشین یداللهی صحبت می‌کنم که هر وقت به او نیاز داشتیم در بالای سرمان قرار داشت و ما مهمترین خواست او را که ادامه کار «خانه ترانه» بود با عنوان جدید خانه ترانه افشین یداللهی پیگیری خواهیم کرد.

علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم در سخنانی مرحوم یداللهی را شاعری خوش ذوق و تاثیرگذار و یکی از با اخلاق ترین هنرمندان ایران معرفی کرد و گفت: امروز متاسفانه در جامعه هنری مان در حوزه محتوا به‌ویژه در حوزه موسیقی پاپ مشکلات زیادی داریم و مرحوم یداللهی هم یکی از تکیه گاه های ما در این حوزه بود. ما از او جز خوبی و نیکی ندیدیم و امیدواریم که روحش در دیار باقی در آرامش کامل باقی بماند.

خشایار اعتمادی، محمدرضا فروتن، علیرضا قربانی آرش یداللهی برادر مرحوم افشین یداللهی به سخنرانی پرداختند و در ادامه اقامه نماز بر پیکر آن مرحوم توسط حجت الاسلام سید محمود دعایی انجام و برای خاکسپاری به قطعه هنرمندان انتقال داده شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246365