«سلام شيراز» شهريار در شيراز طنين انداز مي‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۵۸
 
 
«فرهاد فخرالدینی»، رهبر ارکستر ملی در نشست خبري كنسرت ميلاد مولود كعبه حضرت علي(ع)، گفت: براي اولين بار با توجه به ارزش‌هاي فرهنگي استان شيراز شعر «سلام شيراز» استاد شهریار را به مردم اين استان تقديم مي‌كنيم.\
نشست مطبوعاتي اركستر ملي
 
نشست مطبوعاتي اركستر ملي
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، نشست خبري اركستر موسيقي ملي صبح امروز_ 22 تيرماه _ با حضور «بابك رضايي»، مدیرعامل انجمن موسیقی و «فرهاد فخرالديني» رهبر اركستر ملي در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتداي اين نشست «بابک رضایي» با بيان اين كه کنسرت با ارکستر 60 نفری کار دشواری است که نیاز به حمایت مالی وزارت ارشاد در مراکز استان‌ها دارد، گفت: امیدوارم با حمایت از ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک بتوانیم به نتایج بهتری برای برگزاری کنسرت در شهرستان‌ها برسیم. 

وی افزود: طبق هماهنگی انجام شده قرار است کنسرت ارکستر ملی که در شب میلاد حضرت علی(ع) اجرا می شود به طور زنده از رادیو ایران پخش شود. 

در ادامه استاد «فرهاد فخرالديني» درباره تاثیر اجرای ارکسترملی در شهرستان‌ها گفت: موسیقی از جمله هنرهایی است که مردم سهم به سزایی در آن دارند چراکه هنر موسیقی در سلامت جامعه نقش مهمی را ایفا می کند.

وي درباره قطعات این اجرا گفت: در این اجرا  14 قطعه درنظر گرفته شده که در دو بخش و با آواز سالار عقیلی اجرا می شود ضمن اینکه سه قطعه آن جدید است. 

استاد فخرالديني بيان كرد: در بخش نخست قطعات "طرب انگیز" (بدون کلام)، "جفای گلچین" بر شعری ازحسن سالک، ساخته عبدالحسین برازنده ،" با شباهنگ" بر روی شعری از فریدون مشیری و تنظیم مازیار حیدری ،"دگرچه خواهی" از آثار حبیب الله بدیعی و "خوشه چین" اثر روح الله خالقی با شعر کریم فکور، "ساحل" ساخته امیر حسین زندیان با تنظیم شهرام توکلی  و  قطعه بی کلام "رنگ بیات شیراز" اجرا خواهد شد.

وي افزود: قطعه "وای از شب من" ساخته همایون خرم بر روی شعری ازرهی معیری، "چراغ خاموش" با شعر بیژن ترقی، ساخته فخری ملک پور به یاد استاد احمد عبادی با تنظیم خودم اجرا می شود ؛"دختر کولی " با شعری از رحیم معینی کرمانشاهی ساخته عباس شاپوری، تصنیف موسیقی سریال امام علی(ع) از دیگر قطعاتی است که توسط ارکستر ملی اجرا می شود. 

فخرالديني يادآور شد: البته این اجرا اولین تجربه اجرای ارکستر ملی در شهرستان‌ها نیست و پیش از این اجراهایی را در اصفهان، یزد، تبریز و زاهدان داشته‌ایم و فکر می کنم اجرای ارکستر سمفونیک برای مردم در شهرستان اهمیت دارد چرا که در درجه اول نشاط خاصی به فضای کلی شهر می‌دهد و در درجه دوم، صنعت گردشگری به واسطه ارکسترهایی از این دست رونق خواهد گرفت. 

ارکستر موسیقی ملی به رهبری فرهاد فخرالدینی به مناسبت ميلاد مولود كعبه حضرت علي(ع) در تاريخ 25 و 26  تير ماه در باغ عفيف آباد شيراز به خوانندگي سالار عقيلي برپا خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 22731