دست‌اندرکاران بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قدردانی شدند/1

امیرزاده: وزارت ارشاد بر تقویت و انسجام‌بخشی بیشتر صنوف تأکید دارد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰
 
 
همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم قدردانی از دست‌اندرکاران بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن مثبت ارزیابی کردن نتایج واگذاری برخی امور اجرایی نمایشگاه به بخش خصوصی، گفت: نگاه وزارت ارشاد، تقویت و انسجام‌بخشی بیشترِ صنوف است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم تقدیر از برگزارکنندگان بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین صفری، مدیر کمیته اجرایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران  و جمعی دیگر از مسئولان وزارت ارشاد و این اتحادیه، عصر سه‌شنبه (3 شهریورماه) در محل اتحادیه برگزار شد.  
 
امیرزاده در این مراسم اظهار کرد: خدا را شاکریم که بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با همکاری سه ضلع مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنوف مرتبط که پرچم آن به دست اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران است، آبرومندانه برگزار شد البته ناگفته نماند برگزاری نمایشگاهی با این عظمت بدون اشکال نیست اما به یاری دوستان و خداوند این نمایشگاه با کمترین اشکال برپا شد.
 
وی ادامه داد: 50 درصد زحمات برپایی بخش‌های قابل واگذاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دوش خود اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران بود که الحمدالله خوب رقم خورد و ارزیابی‌های صورت گرفته از این رویداد عظیم فرهنگی، نتایج مثبتی را به همراه داشته‌اند.
 
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: آغاز فعالیت‌های مربوط به بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط شورای سیاستگذاری این نمایشگاه را به فال نیک می‌گیریم؛ این آغازها باعث می‌شوند عزم معاونت فرهنگی برای واگذاری‌های بیشتر جزم شود.
 
امیرزاده از انسجام صنفی به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: این واگذاری‌ها نه تنها به مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آسیبی وارد نکرده‌اند بلکه شاهد اتفاقات مبارک و ظهور کارنامه درخشان‌تر نسبت به گذشته شده‌اند.
 
وی با بیان این‌که نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت و انسجام‌بخشی بیشتر صنوف است، اظهار کرد: آن‌چه تاکنون واگذار شده است، کف واگذاری‌های معاونت فرهنگی وزارت ارشاد محسوب می‌شود. ما در این دوره مباحث مربوط به کتابفروشان را به اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران واگذار کردیم و بخشی از مشکلات آنها مانند مباحث مالیاتی برطرف شد.
 
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: ضرورت دارد که با یکدیگر همدل باشیم و از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم. چون منافع مشترکی داریم باید برخی مواقع از منافع کوچک‌تر عبور کنیم و به منافع و مصلحت‌های بزرگ‌تر دست یابیم و در راستای آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گام برداریم.
 
امیرزاده عنوان کرد: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توانسته است تاکنون به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه واگذاری‌ها، مسیر خوبی را سپری کند و امیدوارم در آینده نیز این مسیر ادامه داشته باشد.
 
گزارش تکمیلی این مراسم متعاقباً از «ایبنا» منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 226335