مراسم گرامیداشت روز خبرنگار به همت موسسه خانه کتاب برگزار شد

غلامی جلیسه: فراهم کردن زمینه فعالیت بهتر خبرنگاران از دغدغه‌های جدی موسسه خانه کتاب است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۷
 
 
مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: فراهم کردن زمینه فعالیت خبرنگاران و ایجاد رابطه هرچه بهتر با این قشر زحمت‌کش، از دغدغه‌های جدی ما در خانه کتاب است و امیدواریم بتوانیم از تجربیات خبرنگاران برای بهبود وضعیت کتاب در جامعه استفاده کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم گرامیداشت روز خبرنگار، امروز 17 مرداد، با حضور سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد، مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و جمعی از خبرنگاران حوزه کتاب رسانه‌های مختلف، به همت موسسه خانه کتاب، در مجتمع باغ زیبای تهران برگزار شد.

 جلیسه که به عنوان میزبان در این مراسم حضور داشت، ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار عنوان کرد: خبرنگاران، زحمت‌کشانی هستند که با مشقت فراوان و تلاش بسیار، سعی دارند اتفاقاتی را که در حوزه‌های مختلف روی می‌دهد، پوشش دهند و اطلاع‌رسانی کنند.

وی افزود: ما در موسسه خانه کتاب، از آن نظر که هم خبرگزاری کتاب را داریم و هم با سایر خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها در ارتباط هستیم، با مشکلات و مشقات این حرفه نیز آشنایی داریم و امیدواریم برای تمام فعالان این عرصه موقعیت بهتری هم به لحاظ معیشتی و هم به لحاظ حرفه‌ای ایجاد شود.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب با اشاره به تأکیدات معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد مبنی بر تعامل بهتر با رسانه‌ها، افزود: در طول یک سال گذشته سعی کردیم ارتباط بهتر و صمیمی‌تری با رسانه‌های مختلف برقرار کنیم؛ بر همین اساس سال گذشته پس از مراسمی که در گرامیداشت روز خبرنگار برگزار کردیم، طی نشستی در سرای اهل قلم میزبان خبرنگاران محترم بودیم تا درباره موضوع نمایشگاه کتاب و آسیب شناسی آن به بحث بنشینیم.

غلامی جلیسه افزود: همچنین در هفته کتاب، جلسه‌ای برای قدردانی از خبرنگاران ترتیب دادیم و در ادامه در آخرین روزهای سال گذشته نیز افتخار داشتیم تا میزبان برخی  خبرنگاران و اهالی رسانه باشیم؛ امسال هم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب برای اولین بار شاهد راه‌اندازی سالن کتاب و رسانه بودیم که متعلق به خود خبرنگاران بود.

وی در پایان تأکید کرد: فراهم کردن زمینه فعالیت خبرنگاران و ایجاد رابطه هرچه بهتر با این قشر زحمت‌کش، از دغدغه‌های جدی ما در خانه کتاب است و امیدواریم بتوانیم از تجربیات خبرنگاران برای بهبود وضعیت کتاب در جامعه استفاده کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 225602