نهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر برگزیدگان خود را شناخت / معرفی کتاب‌های برگزیده بخش شعر کتاب سال

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۷
 
 
نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر با معرفی کتاب‌های شایسته تقدیر بخش شعر کتاب سال و برگزیدگان این دوره از جشنواره شعر فجر به کار خود پایان داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر امروز، شنبه 16 اسفند در تالار وحدت برگزار شد و در این دوره، کتاب‌های منتشر شده در سال 1392 در سه بخش بزرگسال، کودک و نوجوان و درباره شعر معرفی شدند.

بر این اساس در بخش شعر کتاب سال جمهوری اسلامی ایران که اعلام برگزیدگان آن به این مراسم موکول شده بود، عنوان اولین کتاب شایسته تقدیر به کتاب «چند مجلس از دهه اول» سروده سید اکبر میرجعفری از نشر خیمه اختصاص یافت و دومین کتاب شایسته تقدیر به کتاب «واژگان واژگون» سروده محمدرضا طهماسبی از انتشارات شهرستان ادب و سومین کتاب شایسته تقدیر نیز به کتاب «باغ در حصار مصائب» سروده علیرضا رجبعلی زاده کاشانی از انتشارات شهرستان ادب اختصاص یافت.

همچنین در این مراسم، نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر نیز برگزیدگان خود را در سه بخش «بزرگسال»، «کودک و نوجوان» و «درباره شعر» شناخت و بر این اساس در بخش بزرگسال کتاب «روی جاده ابریشم شعر» سروده زنده یاد محمد قهرمان از نشر جمهوری، با دریافت لوح تقدیر، تندیس و 30 سکه بهار آزادی، به عنوان کتاب برگزیده این بخش معرفی شد.

جایزه برگزیده در بخش کودک و نوجوان نیز از بین کتاب‌های منتخب، به طور مشترک به 2 کتاب «هم روزنامه، هم کلوچه» سروده مریم هاشم‌پور از نشر امیرکبیر و «غم‌های قلابی» سروده شاهین رهنما از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص یافت. همچنین در این بخش از کتاب «کیف پول من گرسنه است» سروده فاضل ترکمن از نشر پیدایش شایسته تقدیر شد.

همچنین در بخش کتاب‌های «درباره شعر» نیز عنوان کتاب برگزیده به همراه لوح تقدیر، تندیس و 30 سکه بهار آزادی به کتاب «فرهنگ شعر فارسی» نوشته هیوا مسیح از نشر بوستان تعلق گرفت. عنوان کتاب شایسته تقدیر این بخش نیز به همراه لوح تقدیر، تندیس و 5 سکه بهار آزادی به کتاب «روایت سر دلبران» اثر قدرت‌الله طاهریاز از نشر علمی اختصاص یافت.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 219720