معاون فرهنگی وزیر ارشاد در نشست با مولفان کتاب های درسی:

«چهره‌های غریب، نام های آشنا» نهال تازه نمایشگاه است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۷
 
 
رییس بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در برنامه چهره‌های غریب، نام های آشنا، ویژگی این دوره از نمایشگاه را خانواده‌ محور بودن آن مطرح کرد و این برنامه را نهال تازه رسته نمایشگاه کتاب دانست.
«چهره‌های غریب، نام های آشنا» نهال تازه نمایشگاه است
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) عصر امروز 14 اردیبهشت آیینی، در خیابان هنر، با حضور شخصیت‌های برجسته فرهنگ و ادب با عنوان چهره های غریب، نام های آشنا در نمایشگاه کتاب برگزار شد. 

«سیدعباس صالحی» معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی صمیمی با این چهره ها اظهار کرد: از ویژگی‌های بارز این دوره از نمایشگاه کتاب تهران، خانواده محور بودن آن است؛ بچه‌ها، کودکان و نوجوانان و دانشجویان خیل عظیمی از جمعیت نمایشگاه کتاب تهران را تشکیل می دهند، در این راستا به دنبال طرحی بودیم که بتوانیم میان آنان و کتاب ارتباط برقرار کنیم.

وی ادامه داد: به این منظور ایده‌های مختلفی مطرح شد که برنامه‌ «چهره‌های غریب، نام‌های آشنا» از میان این ایده‌ها انتخاب شد؛ دانش آموزان با شرکت در این برنامه می‌توانند از نزدیک با نویسندگان کتاب‌های درسی‌شان دیدار کنند.

این مقام مسئول افزود: خوشحالیم که این ایده به ثمر نشست اما این نگاه نیز مانند نهال تازه رسته است و می کوشیم در دوره‌های بعد به بار بنشیند.

صالحی عنوان کرد: به اذعان بسیاری از بازدیدکنندگان، برنامه مذکور با استقبال مواجه شده است و باعث ترغیب دانش‌آموزان برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران شده است چرا که آنان می‌توانند با مولفان کتاب‌های درسی‌شان که تاکنون آنها را ندیده‌اند تعامل داشته باشند و از تجربیات و نظرات آنها بهره‌مند شوند.

وی در پایان گفت: از خود مولفان کتاب‌های درسی می‌خواهیم که به ما در پربارتر کردن این ایده در دوره‌های بعد کمک کنند. همچنین این مولفان می‌توانند با جذاب کردن محتوای کتاب‌های درسی و تصاویر مندرج در آنها در ترغیب دانش آموزان برای مطالعه بکوشند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از دهم اردیبهشت ماه آغاز به کار کرده است. این نمایشگاه به مدت 10 روز از ساعت 10 تا 20 میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 198990