نیستان در بهار با تجدید چاپ آثار پنج داستان‌نویس

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۴
 
 
تجديد چاپ آثار صادق كرميار، سعيد تشكري و ابوالفضل زرویی نصرآباد، ابراهيم حسن‌بيگي و بهزاد بهزادپور به روزهای برپایی نمایشگاه کتاب می‌رسد.
نیستان در بهار با تجدید چاپ آثار پنج داستان‌نویس
 

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، به گفته سیدمظفر شجاعی، مدیر روابط عمومی انتشارت «کتاب نیستان» چاپ‌های مجدد آثار صادق كرميار، سعيد تشكري، محمدرضا بايرامي و ابراهيم حسن‌بيگي در ايام نمايشگاه كتاب از سوي انتشارات نيستان ارايه خواهد شد. 

رمان «ناميرا» نوشته کرمیار زندگي دختر و پسر جواني از اهالي كوفه را توصيف مي‌كند كه بدون منفعت‌طلبي‌هاي روز افزون مردم كوفه به دنبال حقيقت هستند. اين دو در ميان رفتارهاي متناقض سرداران بزرگ كوفه، بين حمايت از امام حسين (ع) يا وفاداري به يزيد سرگردان مي‌شوند. 

به اين رمان جوايزي چون «جايزه جلال» و «كتاب سال» تعلق گرفته است. 

چاپ سيزدهم رمان «ناميرا» نوشته صادق كرميار، در 334 صفحه، با تيراژ پنج هزار نسخه، به قيمت 17 هزار تومان از سوی این ناشر روانه كتابفروشي‌ها مي‌شود. 

آخرين اثر داستاني ابوالفضل زرویی نصرآباد به نام «ماه به روایت آه»، داستان زندگی و شخصیت حضرت ابوالفضل العباس(ع) را از زبان دوازده راوی توصيف مي‌كند. در اين رمان ناگفته‌ها و مسايلی از لحظه‌هاي قبل و بعد از شهادت امام حسين(ع) روايت شده است. 

چاپ چهارم رمان «ماه به روايت آه» نوشته ابوالفضل زرویی نصرآباد، در 192 صفحه، با شمارگان دو هزار و 200 نسخه، به قيمت 11 هزار و 500 تومان در نمايشگاه كتاب عرضه خواهد شد. 

تشكري در رمان «ولادت» داستان زندگي لیلا و هاتف، فرزند خوانده‌هاي دو شبان خراسانی را که یکی کاتب و دیگری صحاف است توصيف مي‌كند. 

در بخشي از اين رمان آمده است: «دعبل چون هارون از خواب پريد. هارون در طوس بود و دعبل در سمنگان! معناي روياي خود را نمي‌دانست! به خود گفت:
دعبل از خود بگذر و از اين كاخ بگذر. از جان بگذر. به شعري خود را به نام و جاي بگذار. تا بدانند تو ديگر، شاعر صله بگير هارون نيستي! هر آدمی را فرشته نگاهبانی است. فرشته‌ات را از بندستان وجود حاکمی‌ات خلاص کن! شفیع دو عالم، در بند هارون است.» 

چاپ دوم رمان «ولادت» نوشته سعيد تشكري، در 366 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه، به قيمت 23 هزار تومان از سوي انتشارات نيستان منتشر می‌شود.

رمان «امپراطور عشق» نوشته بهزاد بهزادپور با اشاره به حوادث سال عام الفیل، داستان تازه‌اي از عشق را ارايه مي‌دهد. نويسنده در اين اثر داستاني، زندگي شاهزاده‌ای را که از سپاه ابرهه به اسارت و بردگی گرفته می‌شود، روایت کرده است. 

در بخشي از اين كتاب آمده است: «رباح در کنار در اتاق مودبانه ایستاده و به زمین چشم دوخته است. همسر خلف بر مخده تکیه زده و خلف در حالی که قدم می زند، سخن می گوید.
خلف: باور کردنش مشکل است. اما بابت آن دویست و پنجاه کیسه زر پرداخته ام. یعنی خرج دو سال یک قبیله. شاید در طول عمرم چیزی به این گران قیمتی نخریده باشم، و حال... من... خلف بن وهب تصمیم دارم که این گران قیمت ترین را به زیر پاهای زخمی تو بیندازم... آری، به زیر پای سیاه و برهنه ی تو... تا لگدمالش کنی، جانانه خرد و خمیرش نمایی و با خاک یکسانش گردانی.» 

چاپ سوم رمان «امپراطور عشق» نوشته بهزاد بهزادپور، در 96 صفحه، با شمارگان 2 هزار و 200 نسخه، به قيمت 6 هزار تومان منتشر مي‌شود. 

ابراهيم حسن‌بيگي در رمان «قديس» داستان دلدادگی کشیش مسیحی ساكن در مسکو را توصيف مي‌کند. او كه مجموعه‌اي از کتاب‌ها و آثار خطی و قدیمی را در دست دارد، با مرگ مردی تاجیک پا در مسیری می‌گذارد که به شناخت امام علی (ع) منتهی می‌شود. 

چاپ سوم رمان «قديس» نوشته ابراهيم حسن‌بيگي، در 304 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه، به قيمت 17 هزار تومان منتشر خواهد.
كتاب «سه‌گانه‌اي براي يگانه» نوشته محمدرضا بايرامي شامل سه داستان كوتاه به نام‌هاي «خون نوشت»، «عبور از دژ» و «مسافر آخرين روز» است. 

چاپ دوم مجموعه داستان «سه‌گانه‌اي براي يگانه» در 448 صفحه، با شمارگان هزار و 200 نسخه، به قيمت 22 هزار تومان از سوی  انتشارات کتاب نیستان منتشر مي‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 197636