میرزایی در جلسه تکریم و معارفه سردبیران خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا):

طرح تغییر در خانه کتاب بازوی رسانه‌ای خود را طلب می‌کرد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۱
 
 
نجفعلی میرزایی، مدیر عامل موسسه خانه کتاب در مراسم تکریم احمد علمشاهی و محمد رضا اسد زاده، سردبیران پیشین و جدید خبرگزاری کتاب ایران گفت: طرح تغییر در خانه کتاب و جهش حرفه‌ای در خبرگزاری کتاب ملاک این جابه جایی بود و منکر زحمات علمشاهی نیستیم.
طرح تغییر در خانه کتاب بازوی رسانه‌ای خود را طلب می‌کرد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،مراسم تکریم احمد علمشاهی، سردبیر پیشین و محمد رضا اسد زاده، سردبیر جدید خبرگزاری کتاب ایران ظهر امروز سه شنبه ( 20 اسفند ماه) با حضور عباس صالحی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی سلطانی، مشاور وزیر در امور جوانان، علی شجاعی صایین مدیر کل اداره کتاب، امیرزاده مشاور اجرایی معاونت فرهنگی ،، نجفعلی میرزایی، مدیر عامل خانه کتاب، سید فرید قاسمی رییس شورای برنامه ریزی خبرگزاری کتاب  در سرای اهل قلم برگزار شد.

میرزایی، مدیر عامل خانه کتاب در این مراسم گفت: ما یک طرحی برای خانه کتاب داریم. این طرح بازوی رسانه‌ای خود را می‌طلبید و هم برای به چالش کشیدن و نقد خود در عرصه رسانة‌ها و به ویژه کتاب و بدون تردید خبرگزاری کتاب که از دوران سکانداری بزرگانی مانند شجاعی صایین اتفاق افتاده  قطعا بایددر خبرگزاری کتاب هم با شاخص‌‌های فنی،‌تخصصی و حرفه‌ای متناسب تغییر کند.  

مدیر عامل موسسه خانه کتاب تاکید کرد: برای اجرای این طرح به سراغ بزرگان کتاب و رسانه رفتیم و این ادعا را داریم که از قله‌‌های ملی و شخصیت‌های درجه یک کتاب و رسانه در این حوزه کمک گرفتیم.

وی با بیان این که اجرای این طرح و جابه جایی در خبرگزاری با حاشیه‌هایی همراه بود، گفت: مجبورم به نکاتی در این زمینه اشاره کنم. نخست این که مساله افراد و توانمندی‌های و بیان نقاط ضعف آنها پشت این تحولات مطرح نبود و یک نقشه و طرحی بود که باید بر اساس آن خبرگزاری کتاب در یک مقطع زمانی یک جهش حرفه‌‌ای را داشته باشد.

میرزایی با بیان این‌‌که ما به سردبیر پیشین خبرگزاری کتاب احمد علمشاهی ارادت داریم، گفت: این شخص در حوزه‌های مدیریتی فرد موفقی بود و در نتیجه بحث و اختلاف نظر بنده با وی ارتباطی با شایستگی‌‌های این شخص ندارد.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب گفت: علمشاهی خبرگزاری کتاب را بعد از طی شدن مرحله گذار به ما تحویل دادند و از این گذشته این شخص حضور پیگیری داشتند اما اگر ما به یک شخص در یک نقطه به توافق نمی‌رسیم نباید مسایل مثبت افراد و مدیران مملکتی خود را زیر سووال ببریم.

وی گفـت: در سوی دیگر این مراسم محمد رضا اسد زاده سردبیر جدید قرار دارد که با شرایط فعلی و مالی و بودجه‌ای سخت موسسه خانه کتاب این شخص با موافقت هیات امنای خانه کتاب و به عنوان یک فرد حرفه‌ای، اهل قلم و کتابشناس نیاز  وارد این مجموعه شدند./

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 196729