گزارش هفتگی پرفروش ترین کتاب های داستانی در آلمان

کتاب جدید استفن کینگ به آلمان رسید

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۸
 
 
هر چند دن براون همچنان در صدر پرفروش های آلمان جای دارد، اما «سرزمین شادی» (جوی لند) تازه ترین رمان استفن کینگ در بدو انتشار در آلمان عنوان نهمین رمان پرفروش هفته را به نام خود ثبت کرد._
روی جلد رمان «جوی لند»
 
روی جلد رمان «جوی لند»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اشپیگل، این رمان 352 صفحه ای با ترجمه هانس ریفل در انتشارات هینه منتشر شده است.

ماجرای این کتاب از این قرار است: دوین جونز در زمان تعطیلات دانشگاهی برای تهیه مخارج تحصیل خود در پارک تفریحی «جوی لند» واقع در سواحل کارولینای شمالی کار می کند. در تابستان 1973 سه چیز بیشتر از هر چیز دیگری ذهن جونز را به خود مشغول کرده: عشق بزرگش «وندی» که از طریق نامه به او جواب رد داده، ماجرای قتل دختربچه ای در قطار تونل وحشت پارک و راز زنی که همراه پسر معلولش در یک ویلای ساحلی زندگی می کند و جونز هر روز از مقابل ویلای آن ها عبور می کند. جونز که شیفته «جوی لند» شده، مدت اقامتش را افزایش می دهد و به این ترتیب با سیلی از وقایع روبه رو می شود که در نهایت یا به مرگ و یا به زندگی مربوط هستند.

استفن کینگ متولد 1947 در پورتلند و یکی از موفق ترین نویسندگان آمریکایی است.او پس از نخستین موفقیتش با رمان «کری»، خود را وقف نوشتن کرد. از آن زمان تا کنون در سراسر جهان 400 میلیون جلد از آثار وی به فروش رسیده و کتاب هایش به بیش از 40 زبان ترجمه شده اند. او در سال 2003 برای مجموع آثارش جایزه ویژه بنیاد ملی کتاب را کسب کرد.

دومین کتاب تازه وارد هفته، تازه ترین رمان اویگن روگه نویسنده نام آشنای آلمانی و برنده جایزه کتاب آلمان در سال 2011 با عنوان «کابو دگاتا» است.این کتاب داستان مردی را روایت می کند که از شهر، سرزمین و زندگی گذشته اش دست می کشد و با یک رختخواب سفری و دو دفترچه یادداشت در کوله پشتی اش سوار قطاری به مقصد جنوب می شود. اما دست تقدیر سبب می شود که او از دهکده ای به نام «کابو دگاتا» که دهکده ماهیگیران در سواحل دریای مدیترانه است، سر دربیاورد. مکانی متروک با باد سرد و حوادثی که در انتظار اوست...

اویگن روگه متولد 1954 در شهر اورال روسیه است. او در رشته ریاضی در دانشگاه هومبولت درس خواند و در انستیتو مرکزی «فیزیک زمین» به عنوان همکار علمی مشغول شد. پیش از آن که در سال 1988 وی از آلمان شرقی راهی آلمان غربی شود، به عنوان نویسنده فیلم های مستند فعال بود و از سال 1989 کار نویسندگی و ترجمه برای تئاتر و رادیو را به عنوان حرفه اصلی خود برگزید. او در سال 2009 برای دست نوشته های نخستین اثرش با نام «در زمان روشنایی رو به کاهش» جایزه آلفرد دوبلین را کسب کرد و در سال 2011 با انتشار این رمان در قالب کتاب دو جایزه ادبی اسپکته و جایزه کتاب سال آلمان را دریافت کرد.

در هفته گذشته دن براون با رمان «دوزخ» همچنان صدرنشین پرفروش های آلمان بود و پس از وی به ترتیب تیمور ورمس با رمان «او بازگشته است»، دونا لئون با رمان «منافع حیوانی»، تس گریتسن با رمان «آبند روه»، مارتین والکر با رمان «زن افسونگر»، آنه گشتهویزن با رمان «ما خواهریم» و داگلاس پرستون و لینکولن چایلد با رمان «ترس. مقبره وحشت» در مکان های دوم تا هشتم جای داشتند. دو خانه انتهایی این جدول نیز به ترتیب در اختیار رمان های «جوی لند» و «کابو دگاتا» بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 172257