نعمت‌الله فاضلی به مناسبت درگذشت محمدامین قانعی‌راد نوشت:

تو چقدر جامعه‌شناسی و علوم اجتماعی را دوست داشتی و آن را برای ایران می‌خواستی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸
 
 
نعمت‌الله فاضلی در یادداشتی به مناسبت درگذشت نوشت: ما عهد می‌کنیم که در هر جا و هر لحظه به یاد آوریم که تو چقدر جامعه‌شناسی و علوم اجتماعی را دوست داشتی، چقدر آن را برای ایران و مردم نازنینش می‌خواستی، و برای آبادی و آزادی ایران این دانش شریف را ضروری می‌دانستی. محمدامین عزیزم ما تو را هرگز تنها نمی‌گذاریم و همواره از علم اجتماعی دفاع می‌کنیم.
 
خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) سید محمدامین قانعی‌راد، استاد جامعه‌شناسی و عضو شورای علمی جایزه کتاب سال عصر امروز پنجشنبه 24خرداد درگذشت. قانعی‌راد که عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران بود، در پی وخامت حالش مدتی در بیمارستان کسری بستری بود که ساعتی قبل دار فانی را وداع گفت.

نعمت‌الله فاضلی در کانال تلگرامی‌اش برای محمدامین قانعی‌راد نوشت: «محمدامین عزیز ما رفت اما درس‌ها و یادها و راه و سیره‌اش جاودانه می‌ماند... ما عهد می‌کنیم که در هر جا و هر لحظه به یاد آوریم که تو چقدر جامعه‌شناسی و علوم اجتماعی را دوست داشتی، چقدر آن را برای ایران و مردم نازنینش می‌خواستی، و برای آبادی و آزادی ایران این دانش شریف را ضروری می‌دانستی.  محمدامین عزیزم ما تو را هرگز تنها نمی‌گذاریم و همواره از علم اجتماعی دفاع می‌کنیم.
 
محمدامین عزیزم قول می‌دهیم انجمن جامعه‌شناسی را که تو آن را قوام و دوام بخشیدی پاس بداریم و توسعه دهیم. محمدامین عزیزم همیشه شاگرد تو می‌مانیم و از شجاعت‌ها و فضیلت‌هایت در هر جا و هر زمان سخن‌ها خواهیم گفت. محمدامین عزیزم تو از پیش نرفته‌ای و نخواهی رفت...
 
در این دو سال اخیر که درگیر بیماری بود لحظه‌ای از پا ننشست. همیشه در همایش‌ها و شوراها و سخنرانی‌ها با هم بودیم. او چنان استوار سخن می‌گفت که هرگز نمیشد تصور کرد که بیمار است. او اسطوره‌ای بود و شد برای همه ما»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262161