گزارشی از پشت‌پرده انتخاب معاون اجرایی نمایشگاه:

انتخاب دهقانی به عنوان معاون اجرایی، مشروط به پذیرش شرایط آشنا

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
 
 
محمدتقي عرفان‌پور؛ عضو هيات مديره اتحاديه آشنا با ارسال يادداشتي اختصاصي به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گزارشي از روند انتخاب معاون اجرايي و مديران كميته هاي پنج گانه در روز گذشته سه شنبه ١٧ بهمن ارائه كرده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پیرو اخبار منتشر شده در ارتباط با انتخاب یحیی دهقانی به عنوان معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران که حاصل مذاکرات آخرین جلسه کمیته سه‌نفره منصوب شورای سیاست‌گذاری با اعضای شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه یعنی جلسه عصر روز گذشته (سه شنبه 17 بهمن‌ماه) در دفتر مهدی فیروزان برگزار شد است، گزارشی از  این نشست در اختیار خبرگزاری ایبنا قرار گرفته که مطابق با آن نمایندگان آشنا، پذیرش دهقانی را در سمت معاونت اجرایی نمایشگاه، مشروط به تعیین تمام مدیران کمیته‌های نمایشگاه از سوی این تشکل پذیرفته‌اند.
 
گزارشی که در ادامه می‌آید، از سوی حسین معینی؛ رئیس شورای برنامه‌ریزی و یکی از نمایندگان آشنا در این شورا با همراهی محمدتقی عرفان‌پور؛ عضو هیات مدیره آشنا که به نمایندگی از محمود حسینی (دیگر عضو شورای برنامه‌ریزی) در جلسه دیروز شرکت کرده بود،‌ تنظیم شده است.
 
متن يادداشت عرفان پور درباره روند انتخاب معاون اجرايي و مديران كميته هاي پنج گانه در نشست شوراي برنامه ريزي و اجرايي صنفي سي و يكمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در روز گذشته سه شنبه ١٧ بهمن به شرح زير است؛ 
 
با سلام و احترام خدمت دوستان و همکاران عزیز 
دیروز براساس دعوت قبلی جناب آقای مهندس فیروزان ساعت سه بعد از ظهر در محل دفتر ایشان جمع شدیم تا در جلسه ای با حضور منتخبان هیئت مدیره اتحایه ناشران و کتابفروشان تهران، پس از استماع گزارش و اظهار نظر در مورد انتخاب معاون اجرایی نمایشگاه توسط هیئت سه نفره منتخب شورای سیاستگذاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در مورد مدیران کمیته ها تصمیم گیری شود .
 
ابتدا جناب آقای مهندس فیروزان اعلام کردند براساس توافق جلسه قبل مقرر شد هردوطرف کاندیداهای مورد نظر خود را به هیئت سه نفره اعلام کنند تا  پس از گفتگو  دریافت نقطه نظرات آنان و بررسی به جمع بندی و اعلام نظر در مورد معاون اجرایی نمایشگاه  برسیم و پس از اعلام فرد مورد نظر از ایشان حمایت و پشتیبانی کنیم 
از حاضران در جلسه درخواست کردند در صورت صحت این توافق ، همه حاضران تایید کنند .
 
آقایان آخوندی ، حاتمی ، فریدون و فروغی فرمایش جناب آقای مهندس فیروزان را تایید کردند . بنده  اعلام کردم ندانسته تایید نمیکنم ، و قول حمایت و پشتیبانی نمی دهم، پس از اعلام  فرد مورد تایید شما، اضهار نظر میکنم .
جناب آقای معینی هم فرمودند پس از اعلام فرد مورد نظر شما نظر خودم رو بیان میکنم .
 
جناب آقای مهندس فیروزان در تذکری به اینجانب  و جناب آقای معینی، فرمودند جلسه قبل توافق کردید از تصمیم ما حمایت کنید، که اینجانب و جناب آقای معینی تایید کردیم .
جناب آقای آموزگار فرمودند بنده از طرف اتحادیه آشنا معرفی شدم و تابع تصمیمات ایشان هستم ، ولی به عنوان رئیس اتحادیه در مسوولیتی هستم که متناسب با اختیاراتم تصمیم گیری میکنم ، اگر اختیاری برای اتخاذتصمیمات نداشته باشم ، مسوولیتی نمی پذیرم .
 
آقای فیروزان اعلام کردند به عنوان حقیقی مصوبه را قبول داری ؟ آقای آموزگار تایید کردند آقای آموزگار مجددا اعلام کردند این کار مستلزم دریافت مجوز از اتاق اصناف است، زمانی که من اختیاری ندارم مسوولیتی نمیپذیرم .
این جزء حقوق فردی من است من  حقوقی دارم که از آن دفاع میکنم. 
 
آقای مهندس فیروزان در پاسخ گفتند چرا قبلا در شورای سیاستگذاری گذاری نگفتید ؟ آقای آموزگار تاکید کردند ، هم شفاها گفتم هم کتبا به معاونت محترم فرهنگی اعلام کردم ، متاسفانه گوش شنوایی نیست.
سپس جناب آقای مهندس فیروزان نتیجه بررسی گروه را اعلام کردند و توضیح دادند پس گفتگو با جناب آقای مهندس دهقانی و جناب آقای داودی پور و مشورت با دوستان، جناب آقای مهندس دهقانی را انتخاب کردیم. 
پس از آن با واکنش و  مخالفت جناب آقای معینی و اینجانب مواجه شدند .
 
ما اعلام کردیم از تمام مسئولیت ها کنار میرویم و شما تمام کمیته ها را هم به آقایان تحویل دهید .
سپس به درخواست من جلسه ای در اتاق دیگر تشکیل شد و توضیحات مفصلی در مورد تقسیم بندی سه نفره و چهار نفره در هیئت مدیره اتحایه ناشران کتابفروشان، شرکت ماه پیشونی، موضع گیری های صنف در مورد اختلافات درون هیئت مدیره و مخالفت اکثریت هیئت مدیره با رئیس اتحادیه، عدم اعتماد اکثریت در معرفی رئیس اتحادیه به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی و اجرایی صنف نشر، استعفای اینجانب به عنوان عضو منتخب اتحادیه آشنا و معرفی جناب آقای آموزگار به عنوان عضو شورای برنامه ریزی و اجرایی صنف نشر با هدف کمک به پیشرفت کار و به دلیل ارتباط و تعامل مثبت ایشان با بدنه صنف و مدیران فرهنگی توضیح دادیم .
 
در مخالفت با انتخاب جناب آقای مهندس دهقانی اعلام کردیم بدنه صنف و  از ما نمی پذیرد که تمام تصمیمات صنفی توسط ناشران حوزه کودک و هیئت مدیره شرکت ماه پیشونی اتخاذ شود .
اگر مدیران ارشاد تصمیم به واگذاری امور نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به شرکت ماه پیشونی را دارند مسئولیت آن را هم بپذیرند .
ما شریک ظلم نمی شویم. 
 
آقای آموزگار اعلام کردند نشر عمومی دیده نشده است. 
نمایندگان اتحادیه آشنا اعلام کردند در صورتی که  مدیران تمام کمیته ها را ما انتخاب کنیم میپذیریم. 
گروه سه نفره برای رایزنی به اتاق جلسه مراجعه کردند. 
اینجانب پس از مشورت با مدیران پیشنهادی خودمان ، با مخالفت آنان مواجه شدیم  .
 
پس از بازگشت جناب آقای مهندس فیروزان به اتاق جلسه، نظر مخالف دوستان را به ایشان اعلام کردیم. 
جناب آقای مهندس فیروزان درخواست کردند در نشستی با مدیران منتخب رضایت آنان را جلب کنند و از همه درخواست کردند این اتفاقات منعکس نشود تا به نتیجه برسیم و همه دوستان پذیرفتند .
جناب آقای معینی اعلام کردند اگر خبری منعکس شود تمام مسائل را بازگو میکنیم .
 
و در پایان محل دفتر جناب آقای مهندس فیروزان را ترک کردیم .
صبح اول وقت خبرگزاری مهر و سپس جناب آقای مهندس دهقانی مصاحبه کردند .
این بود گزارشی از جلسه دیروز در محل شهر کتاب مرکزي.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257577