«درباره تلویزیون و سلطه ژورنالیسم» ویرایش شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۰
 
 
«درباره تلویزیون و سلطه ژورنالیسم» پیر بوردیو با ویرایشی جدید منتشر شد. بوردیو در این اثر، نقش رسانه‌های مکتوب و تصویری را در جهت‌دهی افکار عمومی بررسی کرده است.\
پیر بوردیو
 
پیر بوردیو
علیرضا جاوید، مدیر انتشارات جاوید، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: این اثر توسط ناصر فکوهی، مترجم، ویرایش شد.

به گفته وی این اثر برای نخستین بار از سوی انتشارات آشیان منتشر شد. ویرایش دوم آن علاوه بر ویرایش محتوایی با طرح جلد جدید منتشر می‌شود.

جاوید با بیان این که اين نوشتار «علم جامعه‌شناسی نهادها و مسایل کلی نظیر آموزش و پرورش و سیاست را بررسی می‌کند» گفت: بوردیو با ارزيابي رسانه در این کتاب، تاثیر حوزه‌های اجتماعی بر آن را بررسي مي‌كند. او در این بررسی وارد مسایل جزیی‌تری نظیر ادبیات و فرهنگ‌سازی نیز می‌شود.

وی افزود: بوردیو در این کتاب تلویزیون را به عنوان یک رسانه مورد نقادی جامعه‌شناسانه قرار می‌دهد، رسانه‌ای که افکار عمومی را هدایت مي‌كند و به آن جهت می‌دهد.

جاوید ادامه داد: این جامعه‌شناس فرانسوی در بخش دوم کتاب به سراغ ژورنالیسم به عنوان یکی دیگر از رسانه‌های عمومی می‌رود و این رسانه را نیز از دریچه هدایت افکار عمومی بررسی می‌کند.

مدیر انتشارات فرهنگ جاوید ادامه داد: بوردیو در کتابش این نگاه نقادانه را متوجه هر دو نوع رسانه‌های مکتوب و تصویری کرده است.

چاپ نخست ویرایش دوم کتاب «درباره تلویزیون و سلطه ژورنالیسم» نیمه دوم فروردین ماه توزیع خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 99998